Polska jest piękna. Przekonuje się o tym coraz więcej osób z zagranicy, a my rodacy powinniśmy być dumni. Cudowne jeziora, cichutkie, leśne zakątki, nastrojowe plaże nad Bałtykiem, efektowne szlaki górskie – jest co zwiedzać. 

Polska jest piękna. Przekonuje się o tym coraz więcej osób z zagranicy, a my rodacy powinniśmy być dumni. Cudowne jeziora, cichutkie, leśne zakątki, nastrojowe plaże nad Bałtykiem, efektowne szlaki górskie – jest co zwiedzać. 

10

Wielorakość polskich krajobrazów zachwyci każdego. Ukojenie dla oka i duszy znajdą zarówno miłośnicy morza, gór jak i dziewiczych puszczy. Mieszkając na co dzień w Polsce często zapominamy o naturalnych bogactwach naszego kraju. Jednego dnia możemy wylegiwać się nad morzem, a kolejnego wspinać się na najwyższe szczyty górskie Polski.

Po co wyjeżdżać za granicę? W Polsce też mamy zachwycające krajobrazy w których można się zakochać bez pamięci

Nasze wspaniałe Morze Bałtyckie w granicach naszego państwa ma 770 kilometrową linię brzegową, która jest szalenie urozmaicona. Północ Polski słynie z pięknych nadmorskich krajobrazów, z torfowisk, jezior, bagien, wydm i lasów. Wszystko to sprawia, że momentami pejzaż wygląda jak z bajki.

Polskie jeziora i rzeki, szczególnie rejony w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich zapierają dech w piersiach. Przez Polskę przepływają rzeki, które są zlewiskami Morza Bałtyckiego, lecz również Morza Północnego i Morza Czarnego. Rzeki w Polsce tworzą panoramę wyglądającą jak z pocztówki.

Piękne polskie parki krajobrazowe i narodowe także są naszą dumą. W Polsce mamy 122 parki krajobrazowe i 23 parki narodowe, które mają chronić wyjątkowe okazy flory i fauny. Ogółem zajmują około 10% terenu całego kraju.

Słyniemy także z pięknych pasm górskich i wzniesień. Rzesza turystów z zagranicy i z całej Polski przyjeżdża, by chociaż na chwilę pooddychać pełną piersią wśród Tatr, które na pewno są warte zobaczenia. Południe Polski słynie z terenów górzystych. Podziwiać możemy Błędne Skały, Jaskinię Niedźwiedzią oraz powulkaniczne wzgórze Ostrzyca. Malownicze formacje skalne podziwiać możemy na Wzgórzu Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

I na tych terenach chciałabym się zatrzymać. Adam Brzoza od wielu lat w Internecie udostępnia swoje wspaniałe fotografie. Jest zakopiańczykiem, kocha góry i jest pasjonatem polskich krajobrazów. Fotografią zawodowo interesuje się 16 lat.

Tym razem jednak pokazał piękny filmik, który tworzył aż 3 lata. Tematem są nasze polskie Tatry. Filmik prezentuje zmieniające się pory roku. Każdy okres ma w sobie to coś, jakąś magię i piękne widoki. Latem wszystko jest bardzo zielone, wiosna budzi do życia fioletowymi krokusami, wraz z nadejściem jesieni korony drzew stają się żółte i są mleczne mgły, a zima przykrywa wszystko białą warstwą śniegu. W filmiku są idealnie ujęte kolory i kontrasty.

Zobaczcie sami!

PRZECZYTAJ TAKŻE: DOMOWE SPOSOBY NA PĘKAJĄCE I SZORSTKIE PIĘTY

Polecam przepis na FASOLKĘ PO BRETOŃSKU. To jedno z najbardziej popularnych dań kuchni polskiej. Zawiera w sobie fasolę gotowaną lub duszoną z sosem pomidorowym i dodatkami. Pasuje jako obiad i jako kolacja z pieczywem.