Zdrowe oczy : dieta i ćwiczenia Nasze wybory w temacie odżywiania mogą zupełnie zmienić nasze życia. Dietą możemy poprawić, lub zrujnować swoje zdrowie. Możemy leczyć choroby, lub je powodować. Każdego dnia podejmujemy wybory, co położymy na talerzu. Takim wyborem możemy wpłynąć na to, czy w przyszłości będziemy musieli nosić okulary i czy będziemy mieć kłopoty ze wzrokiem. Te 5 superproduktów mogę zmienić nasz pogląd na świat.

Zdrowe oczy : dieta i ćwiczenia

Nasze wybory w temacie odżywiania mogą zupełnie zmienić nasze życia. Dietą możemy poprawić, lub zrujnować swoje zdrowie. Możemy leczyć choroby, lub je powodować. Każdego dnia podejmujemy wybory, co położymy na talerzu. Takim wyborem możemy wpłynąć na to, czy w przyszłości będziemy musieli nosić okulary i czy będziemy mieć kłopoty ze wzrokiem. Te 5 superproduktów mogę zmienić nasz pogląd na świat.

Marchewki
Marchewki, oraz inne pomarańczowe owoce i warzywa doskonale wpływają na nasz wzrok. Dzieje się tak dzięki Beta-karotenowi, rodzajowi witaminy A ( retinol), który dba o zdrowie siatkówki oka. Spożywając pomarańczowe owoce, wspieramy sprawne funkcjonowanie naszych oczu. Wybieraj zdrowe, ekologiczne marchewki.

Jajka
Luteina,  zeaksantyna oraz cynk, zawarty w żółtku jajka, spowalniają powiązane ze starzeniem, zwyrodnienia plamki żółtej. Wybieraj ekologiczne jajka, z wolnego wybiegu. Żółtko najlepiej ugotować na “pół płynnie”, właśnie wtedy możemy przyswoić z niego najwięcej witamin.

Produkty bogate w witaminę C
Aronia, acerola, cytrusy, jagody, owoce leśne, porzeczki… its, berries… możesz jeść je w dużych ilościach. Są zdrowe i zapobiegają powstawaniu zaćmy. Warto pomyśleć też o suplementacji naturalnej witaminy C 1000. To właśnie ona pomaga opóźnić zmiany wzroku związane ze starzeniem się.

Tłuste ryby
Tuńczyk, łosoś, makrela, sardynki… są bogate w kwasy tłuszczowe DHA. Zapobiegają wysuszaniu się spojówek.  Wprowadź je do diety, i zapomnij o kropelkach.

Ćwiczenia?
Czy to możliwe, żeby ćwiczeniami można było polepszyć swój wzrok? Dlaczego nie! Wykonuj codziennie te kilka prostych zadań i  obserwuj jak polepsza się twój wzrok. Niezależnie ile masz lat!
– masuj gałke oczną i strefę dookoła oka, nie tylko poprawisz krążenia ale też pomożesz oczom się zrelaksować.

– ćwicz ósemki. wyobraź sobie wielką ósemkę stojącą przed tobą. Śledź jej kształt oczyma. Powtarzaj przez kilka minut.  

– usiądź wygodnie i popatrz się przed siebie. Teraz popatrz w lewo, tak mocno jak możesz, potem w prawo. Spójrz mocno w górę, a potem w dół. Przesuwaj wzrok w różne strony, wykonaj 5 powtórzeń.

Szukasz informacjo, o tym, jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą ? Zobacz koniecznie :
Cała prawda o trądziku