Wakacje trwają w najlepsze. Słońce, plaża, piękne krajobrazy. Wakacyjna miłość to przygodą, którą wspominamy latami, albo i nawet do końca życia. Gorące temperatury (chociaż w tym roku pogoda nas jeszcze nie rozpieszcza), poczucie większego luzu i łatwość zawierania nowych znajomości sprawia, że w czasie wakacji można się zauroczyć. Najważniejsze pytanie, czy jest sens się angażować i czy taki związek ma szansę na przetrwanie?

Wakacje trwają w najlepsze. Słońce, plaża, piękne krajobrazy. Wakacyjna miłość to przygodą, którą wspominamy latami, albo i nawet do końca życia. Gorące temperatury (chociaż w tym roku pogoda nas jeszcze nie rozpieszcza), poczucie większego luzu i łatwość zawierania nowych znajomości sprawia, że w czasie wakacji można się zauroczyć. Najważniejsze pytanie, czy jest sens się angażować i czy taki związek ma szansę na przetrwanie?

Przystojny mężczyzna funduje Ci drinki, zaprasza Cię na kolację przy świecach, idziecie na romantyczny spacer na plażę, długo opowiada o swoich licznych pasjach i marzeniach, adoruje Cię, komplementuje, mówi, że całe życie czekał na taką kobietę jak Ty. Zanim się zaangażujesz, warto się zastanowić, czy jest sens. Co zrobisz, gdy się zakochasz, a wraz z upływem urlopu okaże się, że to była tylko letnia przygoda?

Miłość jest dzieckiem marzeń, a rodzicem rozczarowań

Nie jesteś głupia, wiesz, że za jakiś czas każde z Was rozjedzie się w swoją stronę, jednak nie możesz zapanować nad tym, że na samą myśl o nim serce bije Ci szybciej i masz uśmiech na twarzy.

Wakacyjna miłość zazwyczaj trwa krótko, ale jest bardzo intensywnie, namiętnie, cudownie i człowiek przez chwilę czuje się jak w raju. Takie zauroczenie ma oczywiście swój urok, ale także jest duża szansa, że gdy to się skończy będziemy mocno cierpieli. W sercu, w którym na chwilę pojawiła się miłość i namiętność pozostanie głęboka rana, którą leczy się miesiącami.

Wakacyjna przygoda jest naprawdę bardzo przyjemna, ale w większości przypadków kończy się ogromnym cierpieniem. Nie ma jednej, idealnej odpowiedzi, czy warto się angażować w wakacyjną miłość. To tak naprawdę bardzo trudne pytanie, ponieważ każdy z nas jest inny. Niektórzy na wakacjach w końcu mają czas tylko dla siebie, w końcu nie muszą spinać pośladków i się stresować, czy się nie spóźnią do pracy stojąc w korku, czy szef będzie miał dobry, czy zły humor, czy masz coś w lodówce, żeby zrobić obiad na jutro.

W wakacje w końcu masz czas na błogie lenistwo i niektórzy oddaliby wszystko, aby w tym okresie chociaż na chwilę się zakochać. Przez cały rok zabiegani pracą i skupieni na karierze nie mają czasu na myślenie o randkach, o strojeniu się na imprezy, o weekendowym, romantycznym wyjeździe. A w wakacje bliskość natury, słonecznych, długich letnich dni i nocy z pięknymi gwiazdami na niebie, otaczające nas wszędzie wokoło zakochane pary potrafią rozczulić nawet najbardziej odpornych i nastroić bardzo romantycznie. Myślisz sobie – co mam do stracenia? Wyjechałam, więc będę się dobrze bawić.

Wakacyjna miłość jest prawdziwą odskocznią od szarej rzeczywistości, to powiew świeżości. Takie zauroczenie zazwyczaj ma mało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, jest pełno namiętności, emocje są gwałtowne, następuje wzajemna fascynacja.

Nie każda wakacyjna miłość musi zakończyć się niepowodzeniem. Jeżeli zauważasz, że mężczyzna kokietuje wiele kobiet i ogląda się za prawie każdą logiczne jest to, że szuka tylko wakacyjnej przygody. Jeżeli jednak mężczyzna, z którym nawiązałaś znajomość, ma zachowania wymienione poniżej, świadczy to o to, że może traktować Cię poważnie:

  1. Pisze Ci pełno sms-ów i dzwoni do Ciebie po pracy, aby spytać, jak Ci minął dzień to możesz być pewna, że nie jesteś mu obojętna.
  2. Powierza Ci swoje sekrety. W trakcie rozmowy dowiedziałaś się o jego najskrytszych tajemnicach, chętnie opowiada Ci o wszystkim, nie ma nic do ukrycia oznacza, że obdarzył Cię zaufaniem.
  3. Opowiada o swoim dzieciństwie. Jeżeli mężczyzna wraca myślami do dzieciństwa, opowiada najśmieszniejsze historie, ale także sytuacje, które wywołały u niego traumę, możesz być pewna, że on czuje się doskonale w Twoim towarzystwie. Widzi w Tobie pokrewną duszę.
  4. Chce,  abyś poznała jego znajomych. Wakacyjna miłość zaprasza Cię na spotkanie, abyś poznała jego najbliższych znajomych i rodzinie? Bardzo możliwe, że opowiedział o Tobie rodzinie i znajomych, a to oznacza, że odegrałaś i odgrywasz ważną rolę w jego życiu. Poznanie jego otoczenia to kolejny, nowe etap Waszej znajomości.
  5. Uwzględnia Cię w swoich nowych planach. Zauroczenie nie mija i zaczynacie planować nowy, tym razem wspólny urlop? To oznacza, że mężczyzna nie ma zamiaru się od Ciebie oddalić.
  6. Sprawia Ci miłe niespodzianki. Zawsze potrafi Cię czymś miłym zaskoczyć? Nie narzekasz na nudę? Słyszysz, że ma w głowie jeszcze pełno pomysłów, jak Cię miło obdarować? To znak, że mężczyzna chce wywrzeć na Tobie jak najlepsze wrażenie, chce żebyś czuła się przy nim wyjątkowo.
  7. Liczy się z Twoim zdaniem. W wielu sytuacjach pyta Ciebie co o tym sądzisz, jakie jest Twoje zdanie, co masz do powiedzenia na daną sprawę, Twoje zdanie jest dla niego bardzo ważne? Mężczyzna w takim razie darzy Cię szacunkiem i traktuje poważnie.

Abstrahując od wszystkich wyżej wymienionych porad, najlepiej jest traktować letnie zauroczenia z przymrużeniem oka.

Gdy wakacyjna miłość dobiegnie końca musicie podjąć decyzję do dalej, wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw. Prawda jest taka, że wszystkie zasady powinniście ustalić na samym początku znajomości, żeby później nie było niedomówień i niepotrzebnego cierpienia. Zanim dacie się ponieść emocjom, przekalkulujcie na chłodno, czego oczekujecie od siebie nawzajem. Wtedy jest szansa, że nasze serce nie będzie „złamane”.

Źródło: www.polki.pl,www.mydwoje.pl, www.sztukaflirtu.pl, w-spodnicy.ofeminin.pl,
Zdjęcia: www.lovepanky.com, lunarosada.deviantart.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Miłość to nie wszystko – co musicie wiedzieć zanim staniecie na ślubnym kobiercu

Polecam przepis na CIASTO TRUSKAWKOWE Z MASCARPONE – f7kulinarne