Tryper występuje także pod nazwą rzeżączki, jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową. Do zakażenia może dojść w wyniku kontaktu z chorym człowiekiem bądź także zakażonymi przedmiotami codziennej higieny.

Tryper występuje także pod nazwą rzeżączki, jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową. Do zakażenia może dojść w wyniku kontaktu z chorym człowiekiem bądź także zakażonymi przedmiotami codziennej higieny.

W Szwecji w coraz szybszym tempie rośnie liczba osób zarażonych rzeżączką. Publiczna Agencja Zdrowia Szwecji opublikowała naprawdę złowieszcze dane. Zaledwie w tym roku w Szwecji na tryper już zdążyło zachorować 939 osób. To 254 więcej osób niż w roku poprzednim. A od 1955 roku liczba zachorowań na rzeżączkę wzrosła 2,5-krotnie.

Jak informuje The Local, cytując szwedzkich lekarzy, niektóre odmiany tej wenerycznej choroby przenoszonej drogą, a także przez brudne ręczniki i brudne deski klozetowe mogą być nieuleczalne. Lekarze ostrzegają, że niektóre szczepy rzeżączki zmutowały się w „super-trypera”, który jest niemożliwy do wyleczenia.

Oczywiście w mediach było i jest wiele kampanii informujących i nawołujących do używania prezerwatyw, jednak problem z każdym rokiem staje się coraz bardziej uciążliwy. Szwecja- kraj, który kiedyś w Europie był wzorem czystości, higieny i uświadamiania seksualnego dziś coraz bardziej nie może sobie poradzić ze wstydliwym problemem jakim jest rzeżączka.

– Sytuacja w całej Szwecji jest niepokojąca – przyznaje dr Hans Fredlund z Komunalnego Wydziału Zdrowia z Örebro.

– Liczba chorych na rzeżączkę rośnie w zastraszającym tempie i każe zapytać: dokąd to wszystko zmierza? – dodaje Sofia Alsing z Danderyd Hospital w Sztokholmie.

Dodaje także, że dawniej chorowali zazwyczaj tylko homoseksualiści. Dzisiaj z tym problemem zmierzają się młodzi, bardzo ładni ludzie, zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Lekarze przypuszczają, że antybiotyki, które były pomocne w leczeniu trypera, w końcu staną się nieskuteczne. Już teraz mówią, że pojawia się nowa odmiana „super-tryper”, która jest odporna na jakiekolwiek kuracje i antybiotyki. A ludzie chorują i będą chorować.

Źródło: www.pikio.pl, www.reporters.pl
Zdjęcia: www.cbc.ca, www.diseaseslab.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

OWOCE LEŚNE TO SAMO ZDROWIE

Polecam przepisy na SZYBKIE DANIA – f7kulinarne