Podczas meczu Polski z Kazachstanem Arkadiusz Milik strzelił gola w 10 minucie, ale potem zmarnował 3 stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Arkadiusz Milik (ur. 28 lutego 1994 w Tychach) to polski piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie Napoli oraz w reprezentacji Polski.

Podczas meczu Polski z Kazachstanem Arkadiusz Milik strzelił gola w 10 minucie, ale potem zmarnował 3 stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Arkadiusz Milik (ur. 28 lutego 1994 w Tychach) to polski piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie Napoli oraz w reprezentacji Polski.

– Bardzo się cieszę z bramki, dużo dla mnie znaczy, bo miałem przerwę spowodowaną kontuzją i w kilku spotkaniach nie trafiłem. Miałem trochę więcej sytuacji i mogłem zdobyć więcej bramek, ale cieszę się, że wygraliśmy bardzo ważne spotkanie. Mieliśmy słabszy moment w drugiej połowie, ale przetrzymaliśmy go i dobiliśmy rywala – powiedział Milik w rozmowie z Polsatem po meczu Polska – Kazachstan (3-0).

– Powinniśmy ten mecz zamknąć już wcześniej, np. w pierwszej połowie. Cieszy to, że stwarzaliśmy sobie sytuacje. Cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu. Miałem trochę więcej sytuacji i mogłem strzelić więcej bramek – przyznał Arkadiusz Milik.

– Zwycięstwo z Kazachstanem było obowiązkiem, ale do stylu gry naszej reprezentacji można było mieć sporo zastrzeżeń – powiedział Damian Bąbol.

– Jesteśmy najlepszą drużyną w grupie. Będziemy na mundialu, ale niewykluczone, że emocje związane z awansem będą nam towarzyszyć do ostatniej kolejki – mówił Tomasz Łapiński, były obrońca reprezentacji Polski po zwycięstwie Polski nad Kazachstanem 3:0 w eliminacjach MŚ 2018.

– Styl nie był porywający, ale też nie przesadzajmy z krytyką. Widzieliśmy też kilka ciekawych akcji, w których nasi zawodnicy ładnie poklepali na jeden kontakt. Po jednej z nich Arkadiusz Milik mógł strzelić gola na 2:0 w pierwszej połowie. W drugiej części gry Kuba Błaszczykowski nieco za mocno dograł do Arka, ale wcześniejsza szybka wymiana podań zasłużyła na pochwałę. Trochę więcej koncentracji, dokładności, lepszego wykończenia i ten obraz gry byłby zupełnie inny – kontynuował Tomasz Łapiński.

– Arek strzelił gola, wykorzystując pierwszą dogodną sytuację. Szkoda tylko tej niewykorzystanej szansy, gdy mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Było naprawdę bardzo blisko. Te niewykorzystane stuprocentowe okazje powoli stają się jego znakiem rozpoznawczym, do których chyba zaczęliśmy się przyzwyczajać (śmiech) – mówił Tomasz Łapiński.

A ile zarabia Arkadiusz Milik? 

Arkadiusz Milik znalazł zatrudnienie w Napoli, przechodząc do nowego klubu za niemal 30 mln euro. Z pensją w wysokości 2,5 mln euro rocznie plasuje się wśród najlepiej zarabiających piłkarzy zespołu.

Zarobki piłkarzy Serie A ujawniła La Gazetta dello Sport. Według niej Arkadiusz Milik zarabia 2,5 mln euro rocznie, a z Polaków grających we Włoszech więcej ma tylko Wojciech Szczęsny. Do tego mogą dochodzić premie za bramki, których Milik strzela sporo i sukcesy zespołu.

Kontrakt Arkadiusz Milika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. O ile nie odejdzie wcześniej, będzie otrzymywał 2,5 mln euro rocznie, czyli ponad 50 milionów złotych za cały kontrakt!

Ile zarabia Arkadiusz Milik?

  • 2,5 mln euro/sezon
  • 208 tysięcy euro/miesiąc
  • 48 tysięcy euro/tydzień
  • 6,8 tysiąca euro/dziennie

Źródło: www.sport.pl, www.gol24.pl
Zdjęcia: www.news.thefantasyfootball.com, www.dailymail.co.uk

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska – Kazachstan 3:0. Sędzia zabrał Polakom prawidłowo strzelonego gola

POLECAM PRZEPIS NA: 

ZDROWA SAŁATKA Z KASZĄ ORKISZOWĄ I TUŃCZYKIEM – f7kulinarne