Sylwester Bednarek (ur. 28 kwietnia 1989 w Łodzi) to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku wzwyż. Niestety nie przebrnął przez eliminacje skoku wzwyż i nie ma szansy powalczyć o medale podczas mistrzostw świata w Londynie.

Sylwester Bednarek (ur. 28 kwietnia 1989 w Łodzi) to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku wzwyż. Niestety nie przebrnął przez eliminacje skoku wzwyż i nie ma szansy powalczyć o medale podczas mistrzostw świata w Londynie.

Zawiódł kibiców i przede wszystkim siebie. Co lepsze, Polak był wymieniany nawet wśród faworytów do medalu podczas mistrzostw świata, a tu taka niespodzianka. Niespodziewanie odpadł i zakończył swój udział w MŚ w Londynie. Polak nie awansował do finału.

Na początku 28-latek bez problemu poradził sobie z wysokościami. 2,17 i 2,22 skoczył znakomicie. Kłopoty zaczęły się przy wysokości 2,26. Sylwester Bednarek pokonał tę wysokość w drugiej próbie i jak się później okazało – wyżej nie udało mu się już skoczyć. Polski lekkoatleta trzykrotnie strącił poprzeczkę na 2,29 m, co ostatecznie przekreśliło jego szanse na awans do finału. Wymagane było 2.31 m. To spora niespodzianka, bo najlepszym wynikiem Bednarka w tym sezonie było 2,32 m – piąty wynik na światowych listach.

– Moje skoki nie były dobre technicznie. Nie mogłem się rozpędzić, leciałem głową w poprzeczkę. Nie dociągałem po prostu końcówki, głupi błąd. Trzy szybkie skoki i do domu. Bardzo szkoda. Chciałem włączyć się w walkę o podium, nie udało się – mówi Sylwester Bednarek.

– Na niepowodzenie wpływała też tak wczesna pora rozgrywania eliminacji. Dawno nie skakałem o tej porze, to może też miało jakiś wpływ. Ostatnio wychodził mi co drugi konkurs, szkoda, że ten nieudany wypadł akurat na eliminacje. Miałem ciężkie nogi, nie mogłem się rozbujać, nawet na rozgrzewce. Nastawiałem się na walkę o wysokie pozycje. Przyjechałem tu z myślą, że przebrnę eliminacje i powalczę w finale o wysokie miejsce, nawet miałem nadzieję na medal. Liczyłem na przebłysk, ale niestety nie wyszło – mówi Bednarek.

Bednarek jest brązowym medalistą MŚ z 2009 roku. Do tego na tegorocznych mistrzostwach Europy w Belgradzie zdobył złoto.

Źródło: www.pl.wikipedia.org, www.sport.pl, www.sportowefakty.wp.pl, www.sport.interia.pl
Zdjęcia: gettyimages

PRZECZYTAJ TAKŻE:

WSPANIAŁY DZIEŃ DLA POLSKIEGO SPORTU – ANITA WŁODARCZYK MISTRZYNIĄ ŚWIATA!

POLECAM PRZEPIS NA:

ZUPA KREM Z PIECZAREK Z GROSZKIEM PTYSIOWYM – F7KULINARNE