Ogromne brawa dla Polek w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty, które reprezentowały polską drużynę w sztafecie 4×400 metrów. Spełniły swoje oraz wszystkich Polaków marzenia sięgając po brąz! Chwilę po nich męska sztafeta ukończyła ten sam dystans na siódmym, przedostatnim miejscu.

Biało-Czerwone zajęły w półfinale czwarte miejsce i awansowały do finału. Polki pobiegły w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart, uzyskując najlepszy czas w tym sezonie – 3.26,47. Przed finałem doszło do dwóch roszad: Dąbrowską zastąpiła Aleksandra Gaworska, a Wyciszkiewicz – Justyna Święty.

Mimo zmian dziewczyny w najważniejszym biegu spisały się doskonale. Biegnąca na pierwszej zmianie Hołub przekazała pałeczkę Baumgart na dalszej pozycji, ale z niewielką stratą do czołówki.

Baumgart wykonała wielką pracę, wyprzedziła kilka rywalek i wyprowadziła naszą drużynę na trzecie miejsce, za Amerykankami i Brytyjkami. Znakomitą pozycję utrzymała Gaworska, a na ostatnią zmianę ruszyła Święty – w pełni zdrowia i formy najszybsza z Polek, jednak w ostatnim czasie zmagająca się z kontuzją. Nasza reprezentantka zbliżyła się do Brytyjki Emily Diamond zaledwie 0,41 sekundy za nią.

Na drugiej zmianie z rywalizacji wycofały się jedne z faworytek – Jamajki.  Anneisha McLaughlin-Whilby doznała kontuzji i dziewczyny odpadły z rywalizacji.

Na pierwszym miejscu do mety dotarły Amerykanki (3.19,02). Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (3.25,00). Czas Polek – 3.25,41 – jest ich najlepszym wynikiem w tym sezonie. W efekcie zdobyły brązowy medal, ósmy w ogólnym rozrachunku dla Polski.

Mężczyznom nie poszło już tak dobrze, ale i konkurencja była wymagająca. Kajetan Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Tymoteusz Zimny osiągnęli czas 3.01.59 i zajęli siódme miejsce. Wielcy faworyci, Amerykanie, byli dopiero drudzy, a triumf odnieśli reprezentanci Trynidadu i Tobago.