Smoothie bowls, czyli miski wypełnione odżywczym, owocowym smoothie i owocami. Udekorowane zdrowymi posypkami i orzechami. Obserwując trendy na instagramie, zauważyliśmy, że będzie na najbardziej popularna przekąska tego lata. Nic dziwnego, Smoothie Bowls wyglądają ślicznie, są zdrowe, odżywcze dla naszego organizmu a do tego zapewniają energię na cały dzień. Idealne na śniadanie lub jako przekąska. Zawierają wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, żeby sprawnie funkcjonować. Co prawda przygotowanie takiej miski zajmuje trochę czas, ale uwierzcie nam, warto! Przeczytajcie, jak zrobić idealną Smoothie Bowl w domu.

Smoothie bowls, czyli miski wypełnione odżywczym, owocowym smoothie i owocami. Udekorowane zdrowymi posypkami i orzechami. Obserwując trendy na instagramie, zauważyliśmy, że będzie na najbardziej popularna przekąska tego lata. Nic dziwnego, Smoothie Bowls wyglądają ślicznie, są zdrowe, odżywcze dla naszego organizmu a do tego zapewniają energię na cały dzień. Idealne na śniadanie lub jako przekąska. Zawierają wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, żeby sprawnie funkcjonować. Co prawda przygotowanie takiej miski zajmuje trochę czas, ale uwierzcie nam, warto!
Przeczytajcie, jak zrobić idealną Smoothie Bowl w domu.

BAZA
Bazą każdego Smoothie Bowl jest oczywiście … smoothie, czyli owocowy koktajl. Jak go zrobić ? Miksujemy swoje ulubione sezonowe owoce z jogurtem lub mlekiem roślinnym ( Przeczytaj tu, jak zrobić je samemu w domu). Jeśli chcemy aby miał więcej wartości odżywczych, albo spodziewamy się większego wysiłku w ciągu dnia, możemy dodać trochę odżywki białkowej.
Co miksujemy ? Idealnie sprawdzą się mrożone banany, które sprawią że koktajl będzie gęstszy i bardziej kremowy. Czerwone owoce, są świetnie ponieważ wspierają produkcję kolagenu. Warto wybierać nasze Polskie, sezonowe jagody, są pyszne i pełne witamin. Jeśli lubimy egzotyczne smaki super sprawdzą się mango, awokado, ananas lub papaja.

JADALNE DEKORACJE
Na powierzchni naszej Smoothie Bowl zazwyczaj znajdziemy świeże owoce i tak zwane superfoods. Czyli produkty o niezwykłych właściwościach odżywczych. Wszystko, co położymy na górze naszej miski powinno być zdrowe, świeże, odżywcze i .. pyszne. Smoothie Bowl to idealne połączenie, które jest zdrowe i wygląda ślicznie. Takie posiłek dla ciała, i dla oczu.
Co nakładamy ? Drobno pokrojone kolorowe owoce, takie jak kiwi, truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki… Najładniej wyglądają te drobne. Na górę posypujemy siemieniem lnianym, nasionkami chia, bezglutenowym musli, płatkami kokosowymi. Super sprawdzą się też orzechy.

Śledźcie f7kulinarne.pl – już dziś przepis na sezonową, Polską Smoothie Bowl !