Seks w czasie miesiączki cały czas budzi wiele kontrowersji. Niektórzy na samą myśl czują obrzydzenie, inni nie widzą w tym nic złego. Wiele par zadaje sobie to samo pytanie – czy uprawianie seksu podczas okresu jest bezpieczne? 

Seks w czasie miesiączki cały czas budzi wiele kontrowersji. Niektórzy na samą myśl czują obrzydzenie, inni nie widzą w tym nic złego. Wiele par zadaje sobie to samo pytanie – czy uprawianie seksu podczas okresu jest bezpieczne? 

7

Seks podczas miesiączki ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. To, czy pary decydują się na seks w tym okresie, zależy od ich dojrzałości, preferencji oraz doświadczenia.

Ciało kobiety puchnie, inaczej pachnie, jest krwawienie – bardzo wielu mężczyzn nie potrafi tego nie brać pod uwagę i nie ma ochoty na seks. U kobiet bywa różnie. Pierwsza połowa czuje się niekomfortowo przez ból brzucha, obfite krwawienie i ogólny spadek samooceny i samopoczucia, a druga połowa wręcz odwrotnie – apetyt na figle zdecydowanie wzrasta. Zaczynają się „te dni” i od razu o wiele bardziej, niż zwykle zaczynasz się kleić do swojego mężczyzny. Najchętniej byś to robiła kilka razy dziennie.

Argumenty za: 

  1. Mocno odczuwalny wzrost libido u kobiet. Ciało jest o wiele bardziej wrażliwsze na dotyk i bodźce (jednak trzeba być ostrożnym w przypadku pieszczenia piersi, bo często są nadwrażliwe i bolące). Dla niektórych par czas ten jest wyrazem wyjątkowej i szczególnej bliskości, pełnego oddania i zaufania, całkowitej akceptacji.
  2. Pomimo kontaktu z krwią menstruacyjną kobieta przez zwiększoną wrażliwość może o wiele łatwiej i szybciej osiągnąć orgazm (jest to szczególnie dobre dla pań, które na co dzień mają z tym problem).
  3. Oksytocyna, która wydziela się w czasie zbliżenia, nie tylko poprawia nastrój i odpręża, ale może także łagodzić miesiączkowy ból (powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia). Nie ma lepszego naturalnego środka przeciwbólowego i rozkurczowego.
  4. Uprawiając seks istnieje duże prawdopodobieństwo, że krwawienie skończy się szybciej.
  5. Kobiety, które mają problem z suchością pochwy zaleca się kochanie w trakcie miesiączki. Wtedy pochwa jest naturalniej wilgotna, przez co nie ma ryzyka powstania bolesnych otarć.

Argumenty przeciw:

  1. Dla wielu par jest to dyskomfort psychiczny związany z krwawieniem, obawa co do reakcji partnera na zapach i widok krwi.
  2. Prawie każda kobieta w te dni czuje się mniej atrakcyjnie. Woda zatrzymuje się w organizmie przez co tyjemy kilka kilogramów.
  3. Uprawianie seksu podczas okresu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem infekcji intymnej u kobiety i u mężczyzny. Krew jest dobrym pokarmem dla wszystkich drobnoustrojów.
  4. W czasie okresu szyjka macicy jest podrażniona, a pochwa bardzo wrażliwa na otarcia, przez co bardzo szybko można dorobić się intymnego uszkodzenia.
  5. Kochając się najlepiej wybierać pozycję boczną, gdzie mężczyzna jest aktywny. Można ubrudzić siebie nawzajem i pościel, dlatego poleca się podłożyć pod biodra ręcznik, albo kochać się pod prysznicem.

Decyzja należy do Was, oczywiście nic na siłę. W końcu seks mam być przyjemnością, a nie przełamywaniem barier natury fizycznej, psychicznej czy estetycznej. Gdy zrobicie sobie 3-5 dni przerwy oboje wylądujecie w łóżku z o wiele większą ochotą. Z drugiej strony, w związku bardzo ważna jest rozmowa. Partner często nie ma bladego pojęcia jak to jest z tym okresem, a kobieta jest przekonana, że on jest zniesmaczony i niechętny – dlatego trzeba rozmawiać.

CZEKOLADA DOBRA NA BÓL GARDŁA I KASZEL

PRZEPIS NA DOMOWE KRÓWKI LEKKO CIĄGNĄCE