Palenie papierosów to jedne z najczęstszych nałogów, w które popadają ludzie na całym świecie. Papierosy to samo zło, uzależniają i wyniszczają organizm, zwiększają ryzyko zachorowania na raka (najbardziej płuc), są drogie, skóra się szybciej starzeje, zęby stają się żółte, oddech zawsze nieświeży. 

Palenie papierosów to jedne z najczęstszych nałogów, w które popadają ludzie na całym świecie. Papierosy to samo zło, uzależniają i wyniszczają organizm, zwiększają ryzyko zachorowania na raka (najbardziej płuc), są drogie, skóra się szybciej starzeje, zęby stają się żółte, oddech zawsze nieświeży. 

Mimo to co roku przybywa osób, które zaczynają palić i będą to robić przez długie lata. Przemysł tytoniowy stale się rozkręca. Jeżeli jednak należysz do tych osób, którym udało się rzucić palenie – bardzo gratulujemy! To nie koniec Waszych zmagań z papierosami, pozostały skutki nałogowego palenia i należy szkody naprawić, które przez lata fundowaliście swojemu organizmowi.

Jeśli chcesz oczyścić swój organizm z nikotyny, przygotowaliśmy listę produktów które pomogą Ci to zrobić. Czas oczyszczania organizmu zależy od ilości wypalonych papierosów i długości okresu kiedy wpadłaś/eś w nałóg. Ponadto efekty są zależne od Twojego układu odpornościowego i nerwowego.

  1. Duże ilości zielonej herbaty – jest ona silnym przeciwutleniaczem, który walczy z powstającymi przez palenie wolnymi rodnikami.
  2. Napar z żółtej akacji – roślina zawiera w sobie cytyzynę, która stanowi konkurencję dla nikotyny. Stopniowo pozwala obniżyć głód nikotynowy poprzez wypychanie i zastępowanie tej szkodliwej substancji. Dodatkowo w płatkach akacji są cenne flawonoidy, które usprawniają proces filtracji krwi. Suszone żółte kwiaty zalej wrzątkiem i pij raz w tygodniu.
  3. Kwaśny winian potasu – jest to naturalny przeciwutleniacz pochodzenia roślinnego, który ma działanie przeczyszczające. Znajdziesz go w każdej aptece. Wymieszaj łyżkę stołową winianu potasu ze szklanką soku pomarańczowego. Pij napój codziennie wieczorem, przed spaniem. Podczas snu mieszanka zaczyna działać.
  4. Zdrowa dieta – takie produkty jak brokuły, pomarańcze, szpinak, imbir, żurawina, cytryna, marchew, czerwona papryka, granaty, kiełki, jarmuż, orzechy pomogą Ci zachować równowagę po rzuceniu nałogu. Dodatkowo uzupełniaj poziom wapnia, gdyż Twoja wątroba potrzebuje regeneracji.
  5. Zioła – pomogą w tym też zioła takie jak rumianeklucerna, rozmaryn, mięta, dziurawiec, mniszek lekarski, pokrzywa, tymianek. 
  6. Woda – ma świetne właściwości oczyszczające. Pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu. Pij około 6-8 szklanek dziennie – ale nie przesadzaj – to jest optymalna ilość.
  7. Aktywność fizyczna – przyśpieszysz metabolizm, dzięki czemu szybciej wydalisz toksyny. Dodatkowo dotlenisz swój organizm, a nikotyna zostanie usunięta wraz z potem.

Pamiętajcie, nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie papierosów!

Źródło: www.naturalneoczyszczanie.pl,
Zdjęcia: www.huffingtonpost.com, www.gwf-online.org

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Dzisiaj Światowy Dzień bez Papierosa – rzucasz palenie?

Przepis na chleb wieloziarnisty – f7kulinarne