Ta niezwykła historia przywraca wiarę w dobro. Dzieci to jedne z największych cudów, który daje radość bliskim i nieznajomym. Ich niewinna, dziecięca miłość, dziecięca radość ze wszystkiego udowadnia nam – dorosłym – że wiele rzeczy moglibyśmy się uczyć od dzieci. Dziewczynka przez 3 lata obserwowała pociągi. Gdy nagle przestała pojawiać się w oknie, konduktorzy poczuli pustkę. Musieli dowiedzieć się, co się z nią stało. 

Ta niezwykła historia przywraca wiarę w dobro. Dzieci to jedne z największych cudów, który daje radość bliskim i nieznajomym. Ich niewinna, dziecięca miłość, dziecięca radość ze wszystkiego udowadnia nam – dorosłym – że wiele rzeczy moglibyśmy się uczyć od dzieci. Dziewczynka przez 3 lata obserwowała pociągi. Gdy nagle przestała pojawiać się w oknie, konduktorzy poczuli pustkę. Musieli dowiedzieć się, co się z nią stało. 

W dziecięcym świecie wszystko wygląda inaczej. Wszystko jest kolorowe, szczere. Zanim na świat wpłyną realia wszystko wydaje się proste i piękne. Briana Hefly Shepard w raz z rodziną przeprowadziła się do nowego miasta i domu położonego w pobliżu torów kolejowych. Jej córka Rio od razu zafascynowała się przejeżdżającymi pociągami.

Codziennie stawała w oknie i wpatrywała się w nie godzinami.

Po jakimś czasie pracownicy pociągów dostrzegli wiecznie uradowaną, małą dziewczynkę, która ze szczerą radością macha do każdego przejeżdżającego pociągu. Rozczuliło to ich na tyle, że w końcu konduktorzy otwierali okna, odmachiwali jej i włączali sygnał dźwiękowy, żeby ją pozdrowić.

Powtarzało się to dzień w dzień. Rio bawiła się, gdy pociąg zbliżał się do biura, konduktorzy gwizdali, a dziewczynka biegła do okna, aby im pomachać. Za każdym razem była tak samo podekscytowana. Trwało to 3 lata i stało się to codziennością małej Rio, konduktorów i maszynistów.

Po 3 latach, nadszedł czas na pierwszy dzień szkoły Rio. Córeczka Briany już nie mogła machać konduktorom, chociaż oni codziennie gwizdali i machali do pustego okna. Briana, która pracowała w domu opowiada, że nie mogła się skupić na pracy. Z każdym nadjeżdżającym pociągiem słyszała trąbienie, nie krótkie jak zwykle, które pozdrawiało zwykle Rio, ale przeciągłe, jakby nawołujące dziewczynkę.

– Cóż mogłam zrobić, napisałam na kartce „zaczęła chodzić do szkoły” i biegałam tak do okna przez cały dzień, gdy tylko przejeżdżał kolejny pociąg. W końcu przykleiłam kartkę do szyby. Nie byłam pewna, czy ktokolwiek będzie w stanie odczytać wiadomość, ale miałam nadzieję, że konduktorzy zrozumieją nieobecność mojej córki – powiedziała mama malutkiej Rio.

Trąbienie nie ustawało, Briana w końcu przyzwyczaiła się do trąbienia pociągów co chwilę i przestała na nie reagować. Po tygodniu do drzwi jej domu zapukał mężczyzna.

Przeprosił za najście, powiedział, że mieszka daleko, ale musiał przyjechać, by zapytać o tę małą dziewczynkę z blond włosami, która  przez 3 lata machała do pociągów, a teraz nagle zniknęła. Powiedział kobiecie, że przez tydzień pytał innych konduktorów, którzy przejeżdżali tą trasą, ale żaden jej nie widział. Spytał zaniepokojony, czy nic jej nie jest.

Powiedział, że zauważył przyklejoną kartkę, ale nie mógł rozczytać, co było na niej napisane, więc tym bardziej się zmartwił. A jak karta zniknęła i dziewczynka się nie pojawiała, musiał dowiedzieć się z jakiego powodu.

– Ta malutka, radosna dziewczyna umilała mi pracę każdego dnia, gdy codziennie witała mnie i machała do mnie – powiedział zatroskany konduktor.

Mężczyzna ogromnie się ucieszył, że powód zniknięcia małej Rio jest tak prozaiczny. Spytał matki, czy mógłby wysłać jej prezent na urodziny.

– Zgodziłam się, bo był to dla mnie dowód niezwykłej przyjaźni. Historia trochę jak z książki tyle, że prawdziwa. Naprawdę wzruszyło mnie to spotkanie. Potwierdziło wiarę w ludzką dobroć i bezinteresowność. Napełniło nadzieją, że dzięki dzieciom, nawet świat dorosłych może być piękny i pełen magii. Wszystko zależy od tego, czy będziemy umieli tak na niego patrzeć. To jedna z tych chwil, których nigdy nie zapomnę – napisała na Facebooku Briana, mama Rio.

Mama z małą Rio i zatroskanym konduktorem

Źródło: topniusy.pl, polubione.pl, podaj.to.pl. Zdjęcia: facebook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Ojciec po śmierci swojego 3-letniego synka spisał listę, którą powinni przeczytać wszyscy rodzice!

ROSÓŁ: NAJLEPSZY PRZEPIS! – f7kulinarne