Medycyna estetyczna zawojowała rynkiem i kobiety oszalały. Robią wszystko co tylko się da – ujędrniają, wygładzają, poprawiają jakość skóry, odmładzają. Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej rośnie z roku na rok, także w Polsce.

Medycyna estetyczna zawojowała rynkiem i kobiety oszalały. Robią wszystko co tylko się da – ujędrniają, wygładzają, poprawiają jakość skóry, odmładzają. Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej rośnie z roku na rok, także w Polsce.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Polki zadłużają się na botoks. Chcąc dążyć do ideałów piękna odwiedzają gabinety medycyny estetycznej i teraz „zrobione” usta i „napompowane” policzki nikogo nie dziwią. Okazuje się, że kobiety decydują się na zabiegi, nawet gdy je na to nie stać.

Co najchętniej poprawiamy w swoim wyglądzie?

  1. Wypełnianie zmarszczek botoksem – botoks jest stosowany do redukcji zmarszczek górnej części twarzy: poprzecznych na czole, kurzych łapek i lwich zmarszczek pojawiających się między brwiami.Cena zabiegu: podanie botoksu w jedno miejsce twarzy – 500 zł; w dwa – 800 zł; w trzy – 1000 zł.
  2. Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – metoda zwana „wampirzym liftingiem”. Za pomocą wielu delikatnych nakłuć różnej głębokości, krew jest wprowadzana pod skórę, dzięki czemu pobudza tkanki do regeneracji, wspomaga produkcję kolagenu oraz rozwój naczyń krwionośnych. Zabieg poprawia ogólny wygląd cery: staje się ona odświeżona, promienna, wypoczęta, pełna blasku i elastyczna, a dodatkowo zmarszczki i inne niedoskonałości zostają zredukowane. Można go wykonać także na dłoniach, szyi czy dekolcie. Cena zabiegu: 1 zabieg – 2500 zł.
  3. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w wargi przy pomocy iniekcji, zwiększają one swoją objętość, stają się pełniejsze, bardziej zmysłowe i gładkie. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Cena zabiegu od 200 do 1300 złotych.
  4. Zabiegi na twarz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, precyzyjnie umieszczane w skórze poprzez wstrzyknięcie, mogą uzupełnić ubytki i przywrócić jędrność. Kwas hialuronowy może być stosowany do podniesienia opadających kącików ust, powiększenia ust i wyrównania ich kształtu, poprawienia owalu twarzy, spłaszczenia bruzd i zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Cena zabiegu: wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – 800 do 1000 zł; powiększanie ust – 800 do 1300 zł; modelowanie policzków – 1800 do 2000 złotych.
  5. Nici liftingujące – to znacznie tańsza  i mniej inwazyjna alternatywna dla tradycyjnego liftingu. Wprowadzone pod skórę za pomocą cienkich, dwukierunkowych igieł, nici liftingujące poprawiają owal twarzy, unoszą brwi, likwidują tzw. chomiki, a także wygładzają skórę szyi. Dzieje się tak z powodu wzmożonej produkcji kolagenu w miejscach, w których zostały umieszczone nici. Za pomocą specjalnych nici można również wykonać lifting krocza. Cena zabiegu: od 1000 do 5800 zł w zależności do poprawianego obszaru oraz ilości, rodzaju wykorzystanych nici.

– Ponad połowa naszych klientów pożycza pieniądze na zabiegi stomatologiczne: implantologię, ortodoncję i implanty zębowe. 15% klientów pożycza na zabiegi chirurgii plastycznej, wszystkie korekcje ciała ze względu na estetykę jak i na kwestie zdrowotne. Duża część naszych klientów pożycza pieniądze na zabiegi okulistyczne, ortopedyczne – mówi prezes ‎Medical Finance Group

– Pieniądze pożyczają przede wszystkim panie. Ponad 60% naszych klientów to kobiety powyżej 30 roku życia, u których sytuacja finansowa jest w miarę ustabilizowana i kiedy dana kobieta zaczyna myśleć o tym, jak poprawić swój wygląd i komfort życia. Polski finansują zabiegi w systemie ratalnym – kontynuuje prezes.

Źródło: http://www.pudelek.tv/video/Polki-ZADLUZAJA-SIE-na-botoks-Coraz-wiecej-Polek-finansuje-zabiegi-medycyny-estetycznej-W-SYSTEMIE-RATALNYM-17065/, http://www.glamour.pl/artykul/10-najpopularniejszych-zabiegow-medycyny-estetycznej, http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/zabiegi-na-twarz-5-najpopularniejszych-zabiegow-medycyny-estetycznej_44078.html
Zdjęcia: boukind-hassan.com, www.newsweek.com

PRZECZYTAK TAKŻE:

Fałszywa lekarka wstrzykiwała pacjentom cement, klej do opon i olej mineralny

POLECAM PRZEPIS NA:

PYSZNE DOMOWE KOKOSANKI – f7kulinarne