Miss Wheelchair World 2017 wybrana! Pierwszą w historii zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Chichikova, czyli 23-letnia studentka psychologii z Białorusi. Co cieszy nas jeszcze bardziej, na podium znalazła się śliczna Polka! Jesteśmy dumni. 

Miss Wheelchair World 2017 wybrana! Pierwszą w historii zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Chichikova, czyli 23-letnia studentka psychologii z Białorusi. Co cieszy nas jeszcze bardziej, na podium znalazła się śliczna Polka! Jesteśmy dumni. 

W niedzielę 7 października o godzinie 19 na warszawskiej Arenie Ursynów odbyły się pierwsze wybory Miss Świata na Wózku. W pierwszych w historii wyborach, udział wzięły 24 kobiety z różnych zakątków świata, które prócz zaprezentowania swoich wdzięków, w ramach konkursu zatańczyły z tancerzami znanymi z Tańca z gwiazdami: Żorą Korolyovem i Janem Klimentem. Wśród gości specjalnych znalazły się prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agata Młynarska, Iwona Cichosz i Monika Kuszyńska.

Nasza rodaczka Adrianna Zawadzińska została II Wicemiss Wheelchair World. Polska na podium Miss Świata na Wózku 2017! To jednak nie była jej jedyna nagroda – piękna 27-latka może się również pochwalić szarfą Miss Charm 2017 oraz Miss Foto 2017.

Adrianna tuż po konkursie była cała w emocjach, jednak jak podkreśliła w takich sytuacjach stres nie jest wcale taki duży.

– Myślę, że się nie stresowałyśmy, dlatego, ze miałyśmy wszystkie siebie i się razem wspierałyśmy. Zawarły się tutaj przyjaźnie. Myślę, że one zostaną na bardzo długo – stwierdziła Adrianna Zawadzińska.

Polskę w konkursie Miss Świata niepełnosprawnych kobiet poruszających się na wózkach inwalidzkich poza Aleksandrą Zawadzińską reprezentowała także 32-letnia Beata Jałocha.

– Bardzo się cieszę, bo to może zmienić bardzo wiele rzeczy. Szczególnie w moim kraju, gdzie osoby niepełnosprawne są dyskryminowane, nie traktuje się nas poważnie. Teraz wracam do domu i liczę, że spojrzy się na nas inaczej – mówiła Lebohang Monyatsi, I Wicemiss Wheelchair World.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Jedyna Taka.

– Impreza Miss Wheelchair World nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest zarówno dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. – Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych – podkreślają pomysłodawcy Miss WheelChair World 2017 i organizatorzy konkursu.

Gratulujemy wszystkim paniom, a w szczególności oczywiście Adriannie! 

Miss Polski

Miss Polski

Źródło: gala.pl, party.pl, pudelek.pl, tvnwarszawa.tvn24.pl, wawalove.pl
Zdjęcia: PAP: Czarek Sokolowski, PAP/Stach Leszczyński, pudelek.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Niepełnosprawny – nie znaczy gorszy. Tacy ludzie są wśród nas, a żyją jakby obok.

DROŻDŻÓWKA ZE ŚLIWKAMI – f7kulinarne