Czy zdawaliście sobie sprawę jak drogocenne działania mają pestki z winogron? Otóż pestki winogron są bogate w antyoksydanty, zwane jako „super przeciwutleniacze”, które mogą pomóc w zatrzymaniu uszkodzenia komórek i zapobiec rozwojowi wielu nowotworów, m.in. raka piersi, skóry czy prostaty. Pogardzane przez nas pestki mogą nas ochronić przed wieloma szkodliwymi chorobami.

Czy zdawaliście sobie sprawę jak drogocenne działania mają pestki z winogron? Otóż pestki winogron są bogate w antyoksydanty, zwane jako „super przeciwutleniacze”, które mogą pomóc w zatrzymaniu uszkodzenia komórek i zapobiec rozwojowi wielu nowotworów, m.in. raka piersi, skóry czy prostaty. Pogardzane przez nas pestki mogą nas ochronić przed wieloma szkodliwymi chorobami.

Specjaliści zdecydowanie zalecają spożywanie pestek w ich naturalnej postaci, jako że mimo lekko gorzkiego smaku dostarczą organizmowi wielu cennych składników, które pomogą w optymalizacji jego funkcjonowania.

Winogrona są jedynym owocem na świecie, które posiadają tak wysoką dawkę związków antyrakowych i które są w stanie niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Również z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Michigan dowiadujemy się, że spożywanie pestek winogron może zmniejszyć ryzyko chorób serca oraz ciśnienie krwi.

Ekstrakt z pestek winogron jest powszechnie znany właśnie z właściwości antyoksydacyjnych (witaminy A, C i E) oraz z tego, że zawiera proantocyjanidyny oligomeryczne (OPC), które odgrywają ważną rolę w zapobieganiu chorób serca i nowotworowych. Ogrywa więc ważną rolę w trosce o nasze zdrowie.

Jak winogrona mogą pomóc leczyć raka?

W przypadku nowotworu zaawansowanego, ekstrakt z pestek winogron niszczy komórki nowotworowe. Na dodatek całkowicie naturalne pestki nie przyczyniają się do niszczenia zdrowych komórek w ludzkim organizmie. Ich działanie skupia się wyłącznie na niszczeniu komórek rakowych, których z biegiem czasu jest coraz mniej.

Wspomaganie leczenia nowotworu ekstraktem z pestek winogron jest jak najbardziej naturalne i na pewno nikomu nie zaszkodzi, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dzięki swym właściwościom przeciwutleniającym proantocyjanidyny naprawiają uszkodzenia materiału genetycznego komórek, które mogłyby powodować powstawanie guza.

Na co jeszcze może pomóc?

Taki ekstrakt zmniejsza ryzyko udaru mózgu i ataku serca, wzmacnia naczynia włosowate i zwiększa przepływ krwi. Dlatego jest polecany w przypadku chorób sercowo-naczyniowych, jak np. żylaki czy zwężenie żył. Łagodzi także objawy cukrzycy: mrowienie i drętwienie kończyn.

Ekstrakt ma także dobre znaczenie w profilaktyce chorób oczu. Zaleca się go osobom starszym z dwoma najczęstszymi przyczynami ślepoty, tj. zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Osoby, które regularnie i często korzystają z komputera także powinny się zaprzyjaźnić z ekstraktem z winogron. Wyciąg działa także korzystnie na nadwrażliwość na światło oraz w zapaleniu spojówek.

Pestki posiadają właściwości przeciwbakteryjne, które mogą pomóc w profilaktyce i leczeniu wszelkiego rodzaju infekcji. Mogą okazać się skuteczne przy walce z następującymi schorzeniami:

 • zapalenie stawów;
 • zapalenie skóry;
 • zatrzymanie płynów w organizmie;
 • wrzodziejące zapalenie jelita;
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie pęcherza moczowego.

Jak sporządzić taki ekstrakt z winogron?

Potrzebujesz:

 • szklankę pestek winogron;
 • słoik średniej wielkości z zakrętką;
 • mały, czysty ręcznik.

Na początek należy dokładnie umyć pestki winogron, najlepiej przy użyciu sitka. Następnie wszystkie pestki trzeba rozłożyć na ręczniku, po to, aby woda całkowicie wsiąkła. Zostawiamy pestki na 2-3 dni, aby całkowicie wyschły. Po tym czasie należy je zmiksować i przechowywać proszek w szklanym słoju w ciemnym i chłodnym miejscu. Takie zmielone pestki winogron należy przyjmować 2 razy dziennie. Można 1 łyżeczkę proszku dodawać do szklanki wody lub soku, wymieszać i wypić ze smakiem. Maksymalnie spożywajcie do trzech miesięcy, później zróbcie sobie przerwę dwumiesięczną

Należy stosować także w przypadku:

 1. alergie,
 2. cellulitis,
 3. choroby degenerujące mózgu,
 4. choroby sercowo-naczyniowe,
 5. hemoroidy,
 6. infekcje grypowe,
 7. jaskra,
 8. liszaje,
 9. łuszczyca,
 10. nadciśnienie,
 11. nowotwory,
 12. rekonwalescencja,
 13. rozstępy,
 14. trądzik
 15. utrata wzroku,
 16. zapalenie spojówek,
 17. żylaki.

Źródło: pestkiwinogron.mleczkopszczele.com, www.tipy.interia.pl, www.solgar.pl, www.krokdozdrowia.com
Zdjęcia: www.naturallivingideas.com, www.greenmedinfo.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Owoce leśne to samo zdrowie!

Polecam przepisy na KOLACJĘ – f7kulinarne