W społeczeństwie przyjęło się, że niektóre ubrania są zarezerwowane tylko dla mężczyzn, a niektóre tylko dla kobiet. Jednak ostatnio firma RompHim chce to zmienić i oferuje mężczyznom w swojej kolekcji coś co było noszone tylko przez kobiety. Co wymyślili?

W społeczeństwie przyjęło się, że niektóre ubrania są zarezerwowane tylko dla mężczyzn, a niektóre tylko dla kobiet. Jednak ostatnio firma RompHim chce to zmienić i oferuje mężczyznom w swojej kolekcji coś co było noszone tylko przez kobiety. Co wymyślili?

Lato to fantastyczna pora roku. Ciepła pogoda, słoneczko, spacery, plaża, wakacje, wspólne, romantyczne chwile z drugą połówką i wiele ciekawych ubrań. Bardzo wiele marek próbuje połączyć stylowy, elegancki wygląd z wygodą i dostosowaniem się do pogody.

I tutaj na wejście zdecydowanie lepiej mają kobiety,ponieważ mogą sobie przebierać w sukienkach, w spódniczkach, w spodenkach i w krótkich kombinezonach. Mężczyźni mogą się zdecydować tylko na spodenki.

Amerykańska firma RompHim postanowiła to zmienić. Postanowili, że zaprojektują kombinezony również dla mężczyzn. Od kobiecej wersji będzie się wyróżniać zamkiem z przodu z wiadomych względów.

– Wszystko, co dotychczas proponowała nam moda męska było albo zbyt „korporacyjne”, albo za bardzo „studenckie”, zbyt szykowne albo za proste. Dlaczego na rynku nie ma czegoś, co jest stylowe, bawi się z konwencjami, bez poświęcania wygody, dobrego fasonu i uniwersalności stroju? – piszą autorzy pomysłu zapowiadając rewolucję na rynku mody.

Na reakcję internautów na Twitterze nie trzeba było długo czekać. Nie są raczej zachwyceni takim pomysłem i wielu z nich uważa, że takie kombinezony są zarezerwowane dla kobiet, a facet w tym nie wygląda ładnie. Możemy przeczytać takie komentarze, jak: „Noszenie kombinezonów przez mężczyzn powinno być zakazane”, „Hipsterstwo wkroczyło właśnie na nowy poziom. Niech ktoś to powstrzyma” – komentują internauci.

A Wy co sądzicie o kombinezonach dla mężczyzn?

Zaczynamy żyć w świecie, w którym każdy ma prawo być sobą, obojętnie, czy odstaje w społeczeństwie, czy też nie. Ludzie zmieniają płcie, kobiety stają się męskie, a faceci delikatni. Kobieta ścina krótko włosy, a mężczyzna zapuszcza. Te różnice, które kiedyś były widoczne gołym okiem dziś niestety się zacierają i bardzo często zanim się coś do kogoś powie, trzeba się chwilę zastanowić, czy to mężczyzna czy kobieta.

Ludzie stają się nieokreśleni płciowo. Moda na tak zwany unisex staje się bardzo popularny. Unisex, czyli te same ubrania dla mężczyzn i dla kobiet, dla obu płci. Para ubrana w takie same ciuchy na ulicy już nie dziwi. Ba! Pary coraz częściej ubierają się podobnie, wyglądają jak swoje klony. Te same okulary, te same trampki, te same czapeczki z daszkiem, ta sama koszulka z napisami. Unisex jest tylko jedną z wielu opcji, jednak czy męskie kombinezony to już nie przesada?

Źródło: www.zetchilli.pl, www.natemat.pl
Zdjęcia: Instagram/originalromphim

PRZECZYTAJ TAKŻE:

FENG SHUI W DOMU – NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

POLECAM PRZEPIS NA SERNIK WANILIOWY