Ta piękna historia pokazuje, że na miłość nigdy nie jest za późno i miłość nie zna granic. Dla Alvina i Gertrude wiek nie ma znaczenia. Mówią, że robią wszytko to, co chcą. 

Ta piękna historia pokazuje, że na miłość nigdy nie jest za późno i miłość nie zna granic. Dla Alvina i Gertrude wiek nie ma znaczenia. Mówią, że robią wszytko to, co chcą. 

Katarzyna Popiołek, psycholożka społeczna z SWPS: – Liczba związków zawiązywanych w drugiej połowie życia rośnie i będzie rosnąć. Osoby, które wchodzą w takie relacje, to najczęściej dwa typy. Pierwsi to ci, którzy rozstali się z pierwszymi partnerami. Drudzy – których jest coraz więcej – to ludzie, którzy do pewnego momentu stawiają na karierę. Dopiero z upływem czasu doceniają wartość stabilnej relacji.

Miłość potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie – niezależnie od wieku, pojemności portfela i tego „co ludzie powiedzą”.

– W młodzieńczym okresie życia rządzi nami biologia. Ona często przyciąga osoby bardzo się różniące, które – z czasem – muszą się do siebie dopasować. To nie jest łatwe. Dodatkowa trudność: młodzi ludzie, dojrzewając, zmieniają się, przeformułowują swoje preferencje i dotychczas uznawane wartości. Kiedy w niedojrzałym związku pojawiają się problemy, zamiast naprawy tego, co się zepsuło, następuje wymiana partnera na nowy model – kontynuuje Katarzyna.

– Gdy wchodzimy w związki w późniejszym wieku, lepiej znamy siebie i trafniej też możemy rozpoznać, z kim się wiążemy, bo nasi przyszli partnerzy także są wyraźniej określeni. Rzadziej się oszukujemy, bo już nam się nie chce. Patrzymy przede wszystkim na to, jaką ten ktoś ma wartość dla nas, a nie które miejsce zajmuje w społecznym rankingu – podsumowuje Karolina.

To bardzo mądre słowa. Pięknym przykładem jest historia Alvina i Gertrude. Ona ma 98 lat, on 94 lata. Poznali się podczas treningu na jednej z nowojorskich siłowni, gdzie wciąż ćwiczą 2 razy w tygodniu. Mówią, że dla nich wiek nie ma znaczenia, robią wszytko to, co chcą. Miłość to nie liczby., zawsze można ją poczuć.

Gertrude Mokotoff i Alvin Mann poznali się osiem lat temu na siłowni w Middletown, na którą oboje chodzili dwa razy w tygodniu. Poznali się przez wspólnego przyjaciela, który pewnego dnia powiedział do Alvina „Chciałbym, żebyś poznał pewną miłą, młodą damę”.

Na pierwszą randkę nie trzeba było długo czekać. Alvin zabrał swoją wybrankę do cukierni. – Zachowywał się jak prawdziwy gentleman. Od razu przypadł mi do gustu, mówi Gertrude. Za to Alvin mówi, że od samego początku czuł się przy niej bardzo swobodnie i że było w niej coś takiego, że cały czas chciał z nią rozmawiać.

Po ośmiu latach od poznania się to ona zdecydowała, że czas na następny krok. – Zapytałam go, czy wyjdzie za mnie. Miałam już dość uganiania się za nim – śmiała się Gertrude.

Ich historia udowadnia, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń i poszukiwanie szczęścia!

Gertrude i Alvin złożyli sobie przysięgę 5 sierpnia w ratuszu w Middletown. Na ceremonii obecnych było 50 gości – członków rodziny oraz bliskich przyjaciół. Alvin był tak wzruszony, że podczas ślubu w jego oczach było widać łzy.

20 sierpnia Gertrude Mokotoff skończyła 99 lat. Ale podczas uroczystości ślubnej podkreślała: „Dziś mam jeszcze 98, prawda? Więc się nie śpieszmy”.

Alvina i Gertrude trudno określić „starszym państwem”. Ich życie jest dobrą ilustracją powiedzenia „wiek to tylko liczba”. Alvin ma bardzo prostą receptę na zachowanie młodego ducha:

– Wiek nie ma żadnego znaczenia ani dla mnie, ani dla Gert. Nie postrzegamy go jako przeszkody. Wciąż robimy w życiu to, co chcemy. Ludzie zawsze pytają nas, co sprawia, że czujemy się tak młodo. Oczywiście, dużo w tym zasługi medycyny, ale znacznie więcej to to, że wiedziemy życie pozbawione zmartwień; nie pozwalamy sobie na przejmowanie się zbyt długo czymkolwiek, nad czym nie mamy kontroli.

Jakby każdy to praktykował, to nie byłoby nieszczęśliwych ludzi. Ludzie w Polsce muszą się jeszcze tego nauczyć.

Źródło: http://zwierciadlo.pl/seks/na-milosc-nigdy-nie-jest-za-pozno, http://dobrewiadomosci.net.pl/, http://kobieta.gazeta.pl, pl.aleteia.org,
Zdjęcia: www.nytimes.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

WSPÓŁCZESNY ŚWIAT POTRZEBUJE WIĘCEJ MIŁOŚCI, DOBRA, WARTOŚCI!

POLECAM PRZEPIS NA:

ZAPIEKANKA Z MIĘSEM MIELONYM I ZIEMNIAKAMI – f7kulinarne