Na pierwszy rzut oka trudno ocenić, czy mamy do czynienia z człowiekiem inteligentnym, wyłącznie w oparciu o powierzchowne informacje. Zazwyczaj ludzi oceniamy za szybko i często pochopnie. 

Na pierwszy rzut oka trudno ocenić, czy mamy do czynienia z człowiekiem inteligentnym, wyłącznie w oparciu o powierzchowne informacje. Zazwyczaj ludzi oceniamy za szybko i często pochopnie. 

Naukowcy postanowili nam to ułatwić wskazując cechy, zachowania, nawyki, które łączą inteligentnych, a nawet ponadprzeciętnie inteligentnych ludzi. Sprawdź, czy przypadkiem też tego nie robisz.

1. Najinteligentniejsi nie podchodzą do problemu z agresją 

Każdy ma problemy i jest ich wiele. Zresztą jak mówi przysłowie „nieszczęścia chodzą parami”. Każdy człowiek się denerwuje, gdy niechcący zaśpi do pracy, gdy pokłóci się z partnerem, gdy jest korek na ulicy i nie można szybko wrócić do domu po ciężkim dniu. Gniew towarzyszy każdemu. Jedna osoby z wyższym IQ rzadziej okazują swoją złość agresją, ponieważ doskonale radzą sobie z jej opanowaniem.

2. Inteligentni ludzie nie czują się lepsi od innych

Osoby o niższym IQ bardzo często uważają się za lepszych od innych. Uważają, że są zdecydowanie lepsi we wszystkim, co robią. Tymczasem Ci bardziej inteligentni rzadziej okazują się rasistami, homofobami, nie szufladkują ludzi według stereotypów. Wszystko przez to, że znają swoją wartość i nie muszą się porównywać z drugą osobą. Najnowsze badania wykazały, że często Ci najbardziej inteligentni okazują się pomocni i z ogromną przyjemnością i bezinteresownością dzielą się swoją wiedzą z innymi.

3. Ludzie o wysokim ilorazie inteligencji częściej przyznają się do błędów

Brzmi dziwnie, ale tak właśnie jest. Ludzie z wyższym IG zdecydowanie częściej przyznają się do błędów, ale potrafią z każdej potyczki wyciągnąć cenną naukę. Każda porażka jest dla nich życiową lekcją, stąd bez większych problemów ponoszą konsekwencję swoich złych decyzji.

4. Ci z wysokim IQ rozumieją uczucia drugiego człowieka

Badania pokazują, że ludzie z mniejszym IQ często są egoistami. Wiąże się to z tym, że tacy ludzie nie potrafią wczuć się w sytuację drugiej osoby. Dlatego, wraz ze wzrostem inteligencji zwiększa się empatia, umiejętność rozumienia, czy słuchania innych. Rusell James z Teksasu powiedział, że ludzie inteligentni prawie że bezbłędnie rozpoznają potrzeby drugiego człowieka i zdecydowanie chętniej i bezinteresowniej oferują swoją pomocną dłoń.

5. Inteligentni ludzie mają przyjaciół na wiele, wiele lat

Osoby inteligentne potrafią dobrać sobie przyjaciół, co sprawia, że ich relacje trwają latami. Potrafią docenić drugą osobę, wyczuwają jej emocje, potrafią czerpać przyjemność z obcowania z nią.

6. Inteligentni ludzie są niechlujni, mają bałagan na swoim biurku 

Osoby inteligentne na pewno są bardziej niechlujne, ale dzięki tej niechlujności zyskują twórczość i są bardziej kreatywni. Jeśli więc masz bajzel na biurku, może to oznaczać, że jesteś osobą inteligentną.

7. Więcej przekleństw – wyższa inteligencja.
Co najmniej kilka statystyk wykazuje, iż osoby z wyższym IQ zdecydowanie częściej wykorzystują wulgarne słowa. Im więcej znanych przekleństwa tym większy zasób słownictwa, który jest nadrabiany a nie maskowany.

8. Im więcej przekleństw – tym wyższa inteligencja 

Statystyki nie kłamią, wykazują, że im osoby z wyższym IQ tym zdecydowanie częściej wypowiadają wulgarne słowa.

9. Ci najbardziej inteligentni to zazwyczaj nocne marki, sowy 

Amerykańskie badania wskazują, że osoby inteligentne późno chodzą spać i dodatkowo dłużej zasypiają od tych, z mniejszym IQ.

10. Osoby inteligentne nigdy się nie nudzą 

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie na Florydzie udowodniły, że osoby inteligentne nigdy się nie nudzą. Potrafią przebywać w swoim towarzystwie, w ciszy i się nie nudzić. Nie szukają zatem rozrywek na siłę, chociażby w postaci aktywności fizycznej, gdyż zwykle są zajęci licznymi przemyśleniami.

11. Ludzie z większym ilorazem inteligencji używają funkcji DRZEMKI w telefonie

Kto nie zna tego bólu, gdy słyszy się budzik i trzeba wstać do pracy? Wcześnie rano dzwoni budzik, a Ty włączasz drzemkę, by poleżeć jeszcze kilka minut? Od dzisiaj jesteś usprawiedliwiony, gdyż naukowcy udowodnili, że osoby inteligentne rzadko reagują na budzik i wstają dopiero po jednej z wielu drzemek ustawionych w telefonie. Dość ciekawa i intrygująca teoria.

Źródło: tipsandcrafts.com, webniusy.com. Zdjęcia: www.quora.com, mentalfloss.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Z pokolenia na pokolenie jesteśmy coraz słabsi. Niszczymy przyszłe pokolenia złymi genami.

Znaczenie kolorów i ich wpływ na samopoczucie

GRZYBKI MARYNOWANE NA ZIMĘ – f7kulinarne