Jeśli codziennie z rana niczym świstak z reklamy zawijasz dzieciom do szkoły, a mężowi do pracy kanapki w sreberka – to czas najwyższy z tym skończyć. Badania naukowe potwierdzają, że folia aluminiowa jest bardzo szkodliwa. Sprawdź, dlaczego lepiej zamienić folię na papier śniadaniowy!

Jeśli codziennie z rana niczym świstak z reklamy zawijasz dzieciom do szkoły, a mężowi do pracy kanapki w sreberka – to czas najwyższy z tym skończyć. Badania naukowe potwierdzają, że folia aluminiowa jest bardzo szkodliwa. Sprawdź, dlaczego lepiej zamienić folię na papier śniadaniowy!

Mało się o tym mówi, że folia nie jest zdrowa. Od wieków rodzice używają jej do pakowania swojemu dziecku drugiego śniadania do szkoły. Szacuje się, że około 90% Polaków regularnie używa folii aluminiowej. Prawie każdy używa jej w kuchni do gotowania czy pakowania. Wyściełamy nią wnętrze blaszek do pieczenia ciast, przykrywamy gorące potrawy, żeby nie wystygły, jednak czas najwyższy z tym skończyć. Ostatnie badania wykazały, że folia aluminiowa jest ogromnie szkodliwa dla naszego zdrowia. 

Naukowcy alarmują, że folia może powodować liczne skutki uboczne, w tym nawet chorobę Alzheimera!

Aluminium to neurotoksyczny metal ciężki, który może powodować poważne uboczne skutki w funkcjonowaniu mózgu, które są ściśle powiązane z chorobą Alzheimera. Według ekspertów medycznych, narażenie na niego, może powodować długotrwałe negatywne skutki, w tym upośledzenie umysłowe, utratę równowagi, pamięci, koordynacji czy kontroli ciała.

Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegają, że stosowanie foli podczas grillowania może przynieść poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego, też jeśli zawijasz rybę w folię aluminiową, a następnie ją grillujesz, to postępujesz bardzo źle. Takie postępowanie prowadzi do magazynowania się w naszych kościach oraz w mózgu dużych ilości aluminium.

Naukowcy z tej organizacji wykazali silny związek pomiędzy używaniem folii aluminiowej do pieczenia a chorobami na Alzheimera oraz na osteoporozę. Nie są to jedyne skutki uboczne, ponieważ mogą wystąpić również nieodwracalne zaburzenia poznawcze, problemy z układem rozrodczym i hormonalnym, a nawet problemy z pamięcią, trudności z formułowaniem zdań lub koordynacją ruchową. Wśród dzieci wysoki poziom tego pierwiastka w organizmie może mieć związek z problemami z nauką i koncentracją na wykonywanym zadaniu, a także zaburzeniami mowy.

Oficjalne oświadczenie o szkodliwości folii aluminiowych zostało również udostępnione przez dwie organizacje, przez Agencję od Toksycznych Substancji oraz przez Departament Rolnictwa USA. Publikacje są w języku angielskim.

Ważną rzeczą jest także to, co zawijamy w folię – nie powinniśmy łączyć aluminium z potrawami kwaśnymi (np. z owocami cytrusowymi czy sokiem pomidorowym) i mocno przyprawionymi – wtedy szkodliwe substancje emitują do naszych potraw z jeszcze większą siłą.

Do owijania kanapek, potraw czy warzyw warto użyć zwykłego papieru śniadaniowego lub specjalnych pojemników na żywność – istnieje naprawdę wiele alternatyw, by zastąpić tę truciznę.

Źródło: arturtopolski.pl, zdrowie.radiozet.pl, webniusy.com
Zdjęcia: www.sheknows.com, www.healthydefinition.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Domowe i skuteczne sposoby na katar

LIKIER JAJECZNY: NAJLEPSZY PRZEPIS – f7kulinarne