Wyraziste, pełne i dobrze nawilżone usta to marzenie każdej kobiety. Każda z nas ma inny kształt oraz inny kolor. Okazuje się, że naturalny kolor ust może wiele powiedzieć o stanie zdrowia. Twoje ciało zawsze powie prawdę. Wargi zdradzą więcej, niż może Ci się wydawać. 

Wyraziste, pełne i dobrze nawilżone usta to marzenie każdej kobiety. Każda z nas ma inny kształt oraz inny kolor. Okazuje się, że naturalny kolor ust może wiele powiedzieć o stanie zdrowia. Twoje ciało zawsze powie prawdę. Wargi zdradzą więcej, niż może Ci się wydawać. 

W tradycyjnej medycynie chińskiej usta są odbierano jako okno do Twojego zdrowia. Z naturalnego koloru warg można się dowiedzieć o kondycji narządów wewnętrznych, krwi oraz temperaturze ciała. Przez zwrócenie uwagi na odcień ust można rozpoznać, czy w Twoim organizmie wszystko działa prawidłowo.

Zatem co naturalny odcień ust może powiedzieć o Twoim stanie zdrowia? 

1. BIAŁY, BLADY LUB SZARY ODCIEŃ WARG 

Jeżeli ktoś jest osłabiony i ma zawroty głowy zawsze zauważysz, że ma blade usta. Jest to zły znak i nie zwracamy na to uwagi, dopóki sami nie zachorujemy. Takie blade i jasne usta informują Cię, że brakuje Ci czerwonych krwinek. Aby to zmienić należy jeść posiłki bogate w żelazo, witaminy B12, kwas foliowy. Warto wzbogacić swój codzienny jadłospis o ciemnozielone warzywa liściaste (np. szpinak) i suszone owoce (np. rodzynki).

2. CZERWONE USTA 

Przypomnę, że mówimy o naturalnym odcieniu ust. Jeżeli macie jasnoczerwone usta tyczy się to Was. Często bywa, że ten odcień ust powiązany jest z nieprzyjemnym oddechem i silną chęcią podjadania. Eksperci twierdzą, że Wasza wątroba może wysyłać sygnały, że potrzebuje pomocy. Opierając się na medycynie chińskiej, jeżeli wątroba pracuje ponad miarę, wytwarza za dużo ciepła wewnątrz organizmu. Należy zacząć jeść chude mięso (np. drób), który sprawi, że Wasza wątroba będzie mogła się odbudować. Jedźcie także świeże warzywa, najlepiej codziennie małą porcję. Czerwone usta mogą też świadczyć o alergii na niektóre pokarmy. Wtedy najlepiej wykonać testy.

3. FIOLETOWY BĄDŹ NIEBIESKAWY ODCIEŃ UST 

Najczęściej zimą ma się fioletowy odcień ust, jednak jeżeli ten kolor utrzymuje się dłuższy czas, lepiej wziąć to sobie do serca. Mocno sine usta to poważny znak ostzregawczy dla serca i układu oddechowego. Takie usta informują, że krążenie krwi jest słabe. Najlepiej od razu skonsultować swoje uwagi z lekarzem.

4. CIEMNOCZERWONY I BORDOWY ODCIEŃ UST 

W punkcie drugim pisałam o jasnym odcieniu czerwonego, a teraz chodzi mi o ciemny kolor czerwonego, a nawet bordowy odcień. W takim przypadku sygnał ostrzegawczy wysyła układ pokarmowy. Kiedy Wasze wargi zmieniają odcień na ciemniejszy, może to wskazywać na obciążenie systemu trawiennego. W takim przypadku należy oczyścić jelita z toksyn i zmienić dietę na bardziej przyjazną dla Waszego brzucha. Pod żadnym pozorem nie jedzcie fast foodów i unikajcie przetworzonej żywności. Dieta bogata w błonnik będzie mile widziana. Polecam jeść cielęcinę, chleb pełnoziarnisty, owies, fasolę – to źródło błonnika pokarmowego. Należy też pić odpowiednią ilość wody, która zdecydowanie ułatwi pracę układu pokarmowego.

5. PURPUROWA LINIA UST 

Pod żadnym pozorem nie ciesz się, że masz naturalną konturówkę do ust. Tak naprawdę jest to znak, że brakuje Ci równowagi energetycznej w organizmie. Twoje ciało potrzebuje żywności, które zrównoważyłyby dwie naturalne występujące siły: yin i yang. Pozwólcie sobie na kilka dni odpoczynku, poobserwujcie swoje nawyki żywieniowe i powinno być lepiej.

6. RÓŻOWE USTA

Jeżeli masz naturalnie różowe usta to znaczy, że Twój organizm jest zdrowy i traktujesz swoje ciało sprawiedliwie, dbasz o nie. Różowe usta to informacja, że jesteś zdrowa.

Źródło: https://www.curejoy.com/content/what-natural-lip-color-says-about-health/
Zdjęcia: www.goodhousekeeping.com, www.bsnscb.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polki zadłużają się na zabiegi medycyny estetycznej. Nie mają pieniędzy, ale botoks musi być!

POLECAM PRZEPIS NA:

SOK ODCHUDZAJĄCY ZE SZPINAKIEM – f7kulinarne