Każdy z nas jest inny, ale każdy z nas zasługuje na szacunek od drugiego człowieka. Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy i godny miłości, niezależnie od tego, ile zarabia pieniędzy i jak wygląda. Niestety są na świecie ludzie, którzy oceniają innych, obserwują innych, obgadują, naśmiewają się, a nawet znęcają.

Każdy z nas jest inny, ale każdy z nas zasługuje na szacunek od drugiego człowieka. Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy i godny miłości, niezależnie od tego, ile zarabia pieniędzy i jak wygląda. Niestety są na świecie ludzie, którzy oceniają innych, obserwują innych, obgadują, naśmiewają się, a nawet znęcają.

Właśnie na tego typu osoby natrafiła Jacqueline Adan. Z biegiem lat nauczyła się nie przejmować i walczyć o szacunek do swojej osoby.

Amerykanka Jacqueline od wielu lat walczy ze swoją wagą. Był moment, że ważyła ponad 220 kg. W końcu postanowiła się wziąć za siebie, zmieniła nawyki żywieniowe, zaczęła ćwiczyć. Straciła około 150 kg, co jest naprawdę ogromnym wyczynem i udowodnieniem swojej silnej woli, siły, determinacji, samozaparcia.

Jeśli szybko schudniecie, skóra nie zmniejszy się do nowego rozmiaru ciała, tylko będzie obwisła. Gdy Jacqueline schudła, jej skóra stała się luźna i nie wyglądała za ciekawie. Kobieta na początku strasznie się zamartwiała nadmiarem skóry patrząc na swoje ciało, a szczególnie na nogi, które nie zawsze muszą być zakryte.

Postanowiła, że nie pozwoli, aby ten kompleks ją powstrzymał przed cieszeniem się życiem. W końcu bardzo wiele kilogramów schudła i powinna być z siebie dumna, a nie uciekać przed ludźmi, którzy dziwnie na nią patrzą.

Po stracie tak dużej wagi Jacqueline odważyła ubrać strój kąpielowy. Była na wakacjach i chciała odpocząć. Gdy podeszła do hotelowego basenu, pewna para tuż obok zaczęła się wyśmiewać z jej nóg i wskazywać na nią palcem. Jacqueline postanowiła opisać tę sytuację na Instagramie i wstawić zdjęcia swojego ciała. Miała nadzieję, że para, która wytykała ją palcami to przeczyta i zrozumie, że źle się zachowali.

„Kiedy kilka tygodni temu byliśmy na wakacjach w Meksyku, po raz pierwszy od bardzo dawna założyłam kostium kąpielowy. Bałam się zdjąć przykrycie i wejść do basenu lub chodzić po plaży. Nadal czułam się jak ta sama 220 kilogramowa dziewczyna… A gdy już odważyłam się na to, wydarzyło się coś okropnego. Para siedząca przy basenie zaczęła się śmiać, wskazując na mnie, jak tylko zdjęłam przykrycie nóg.”

„Więc co zrobiłam? Wziąłam głęboki oddech, uśmiechnęłam się i weszłam do basenu. To był dla mnie ogromny moment. Zmieniłam się… Nie byłam już tą samą dziewczyną.”

„Szczerze mówiąc, tak… ich zachowanie bardzo mnie wkurzyło. Ale nie chciałam pozwolić tym ludziom, aby wywierali na mnie jakikolwiek wpływ. Nie pozwolę, aby powstrzymywali mnie od normalnego życia.”

„Nie znają mnie. Nie wiedzą, ile pracy włożyłam, aby zrzucić z mojego tyłka tyle kilogramów. Nie wiedzą, przez jak poważne operacje przeszłam i będę musiała przejść. Nie mają prawa siedzieć, wskazywać na mnie i się ze mnie nabijać. Dlatego właśnie się uśmiechnęłam”. 

„Nie ma znaczenia, co mówią inni, czy próbują w Ciebie wątpić, czy też sprowadzić Cię do upadku. Ważne jest, w jaki sposób reagujesz na to. Co myślisz o sobie. Mimo iż to czasem trudne, kochaj siebie, takiego, jakim jesteś.”

„Innym może się to nie podobać. Ale w porządku. Mam nadzieję, że kochasz siebie. Uwielbiasz swoje ciało. Mam nadzieję, że nadal będziesz robił swoje i wciąż będziesz się uśmiechał!”

Trzeba przyznać, że to bardzo mądre i potężne słowa od silnej kobiety, która najpierw się poddała, a później zawalczyła o siebie i nie poddała się kolejny raz. Możecie ją znaleźć na Instagramie pod nickiem jacquelineadan44.

Źródło: Instagram, webniusy.com  Zdjęcia: Instagram

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kostiumy kąpielowe na przestrzeni lat i niezapomniane ciała w bikini

ROGALIKI Z MUSEM JABŁKOWYM – f7kulinarne