Spodziewacie się dziecka i zastanawiacie się nad imieniem dla syna lub córki? Zuzia, Zosia, Majka, Franek, Tomek wydają się zbyt typowe? Poniżej znajdziecie listę najdziwniejszych imion, jakie nadano dzieciom w 2016 roku. Niech to będzie przestroga dla rodziców, że można dziecko bardzo skrzywdzić.

Spodziewacie się dziecka i zastanawiacie się nad imieniem dla syna lub córki? Zuzia, Zosia, Majka, Franek, Tomek wydają się zbyt typowe? Poniżej znajdziecie listę najdziwniejszych imion, jakie nadano dzieciom w 2016 roku. Niech to będzie przestroga dla rodziców, że można dziecko bardzo skrzywdzić.

Od 1 marca 2015 roku zaczęła obowiązywać nowa ustawa – Prawo o aktach stanu cywilnego. Nowe przepisy rozszerzają możliwości przy wyborze imienia dla dziecka. Rodzice mogą nadawać dzieciom imiona o obcym pochodzeniu. Można nadać maksymalnie dwa imiona, a rodzice przy wyborze muszą sugerować się i pamiętać, że imiona nie mogą być zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

Wraz z nową ustawą USC zalały nowe, naprawdę przedziwne imiona. Nie zabrakło rodziców, którzy chcieli wyróżnić swoją pociechę oryginalnym imieniem. Wybór imienia dla dziecka to naprawdę poważna sprawa. Zgodnie z prawem można je później zmienić, ale już na starcie lepiej nie fundować potomkowi niepotrzebnych zmartwień i ograniczyć wyśmiewania w szkole przez inne dzieci.

Rodzice mimo wszystko udowadniają, że ich fantazja wydaje się nie mieć granic. Oto najdziwniejsze imiona 2016 roku:

ŻEŃSKIE:

 1. Amnezja
 2. Berenike
 3. Calineczka
 4. Eunika
 5. Guantanamera
 6. Idalia
 7. Inetta
 8. Jarzyna
 9. Jesica
 10. Jeżyna
 11. Kiara
 12. Leja
 13. Lotta
 14. Mercedes
 15. Mrówka
 16. Nawojka
 17. Olympia
 18. Paloma
 19. Safira
 20. Sindi
 21. Sofie
 22. Viorika

MĘSKIE:

 1. Adelajda
 2. Angelo
 3. Belzebub
 4. Helen
 5. Jano
 6. Lavente
 7. Louis
 8. Mił
 9. Myszon
 10. Napoleon
 11. Nestor
 12. Noam
 13. Odo
 14. Rayan
 15. Ragnar
 16. Rodion
 17. Sylas
 18. Symeon
 19. Thorgal
 20. Tito
 21. Torkill
 22. Toro
 23. Ziemomysł
 24. Zoe
 25. Żyraf
 26. Wolfgang

Powstała lista niezalecanych imion dla dzieci przez Radę Języka Polskiego. Niezalecanych, nie znaczy zabronionych i na pewno znajdą się rodzice, którzy pokarają swoje dziecko imieniem z tej listy. Podczas tworzenia listy imion niezalecanych Rada Języka Polskiego zwróciła uwagę nie tylko na problemy językowe związane z nadawaniem dziwnych imion, ale też na uwarunkowania socjologiczne, kulturowe i psychologiczne. Pomimo że imię jest oryginalne zawsze wiąże się dla dziecka w przyszłości nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Jakie zatem imiona nie zyskały przychylności RJP?

Abbadon, Akaina, Alexander, Alma, Andrzelika, Ardena, Arkhan, Bastian, Benjamin, Bhakti, Boromir, Brian, Carmen i Carmena, Chiara, Clea, Cynthia, Dajana, Emaus, Ewan, Herrada, Jaila, Joshua, Julka, Karla, Klea, Krystina, Kuba jako imię żeńskie, Lester, Lilith, Lorina, Majka, Malta, Martin, Martyn, Maxymilian, Maya, Merlin, Montezuma, Morena, Natasha, Nicol (żeńskie), Nicole (żeńskie), Nika, Nikol (żeńskie i męskie), Nikola (męskie), Ole, Opieniek, Pacyfik, Pakita, Poziomka, Radek, Rener, Ricardo, Sofia, Tea, Teonika, Tonia, Tupak, Una, Unka, Veronika,Victoria, Violeta i Violetta, Wilga, Wilk, William, Xymena

Źródło: www.rmf.fm, gazetaolsztynska.pl
Zdjęcia: autodo.info/pages/s/sad-kids-faces, weknowyourdreams.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak taniec wpływa na dziecko? Rola tańca w rozwoju dziecka

POLECAM PRZEPIS NA:

Chleb z naczynia żaroodpornego, prosty i pyszny – f7kulinarne