Podobno w zdrowym ciele zdrowy duch, jednak czy do końca? Okazuje się, że mężczyźni, którzy intensywnie i regularnie ćwiczą na siłowni mają mniejsze libido, niż faceci, którzy ćwiczą od czasu do czasu. 

Podobno w zdrowym ciele zdrowy duch, jednak czy do końca? Okazuje się, że mężczyźni, którzy intensywnie i regularnie ćwiczą na siłowni mają mniejsze libido, niż faceci, którzy ćwiczą od czasu do czasu. 

Bodybuilder after a workout with a shaker on a dark background

Ostre ćwiczenia na siłowni nie powodują ostrych klimatów w sypialni. Może to zdziwić niejedną osobę. Przyjęło się, że trening pobudza mięśnie do rozrostu, co jest związane z poziomem androgenów, głównie testosteronu. Ten hormon płciowy wpływa na poziom potrzeb seksualnych kobiet i mężczyzn. Podczas ćwiczeń poziom testosteronu się podnosi, więc ochota na seks także powinna się zwiększyć.

Mężczyźni regularnie ćwiczący na siłowni mogą mieć problemy w życiu seksualnym

Trenerzy twierdzą, że wykonywanie ćwiczeń siłowych, które angażują pracę nóg i całego ciała, jak np. wykroki, przysiady, martwy ciąg mają wpływ na poziom testosteronu. Po treningu zarówno mężczyźni i kobiety mają większą ochotę na świntuszenie w łóżku. To o co chodzi?

Chodzi o to, żeby we wszystkim znać umiar, co za dużo to nie zdrowo.

Intensywne, zbyt ciężki i zbyt długie treningi dają odwrotny skutek. Mężczyźni, którzy się przemęczają na siłowni, regularnie i ciężko trenują, w końcu osiągają „punkt krytyczny”, gdzie są na tyle zmęczeni, że nie chce im się współżyć. Brak wystarczającej regeneracji, za mała ilość snu prędzej czy później przełoży się na to, że mężczyzna będzie gorszy w łóżku.

I tyczy to się każdego rodzaju treningów – aerobowego, siłowego i wydolnościowego (interwałowego). Zarówno seks, jak i ćwiczenia na siłowni są intensywnością fizyczną, która wymaga kondycji i siły. Jeśli mężczyzna chce być ogierem w łóżku i być zadowolony ze swojego ciała musi ćwiczyć z umiarem, z rozsądną i nie za wysoką intensywnością. Fizyczne wyczerpanie organizmu w końcu da o sobie znać. Przetrenowanie da odwrotny efekt – zabije w Was testosteron!

Jeszcze gorzej, gdy mężczyzna zaczyna zażywać sterydy lub gdy je odstawi po dłuższym czasie. Na początku dają one dużą energię seksualną, jednak przy długim stosowaniu zażywanie środków hormonalnych jest dużym ryzykiem. Jeżeli zaczyna je zażywać zdrowy mężczyzna w celu budowania mięśni, zostaje zakłócona gospodarka hormonalna. Jądra stają się małe i twarde, facet ma problem z płodnością, pojawiają się zaburzenia wzwodu, następuje spadek libido, na dodatek mogą nastąpić również zaburzenia emocjonalne – skłonność do depresji i senność.

Każdy organizm jest inny i nie każdy zareaguje w ten sposób, jednak stosowanie sterydów jest dużą głupotą wśród młodych mężczyzn. Bez wątpienia, im więcej i dłużej facet zażywa odżywki hormonalne, tym większa szkodliwość dla organizmu i więcej negatywnych skutków ubocznych.

Dowiedź się także:

CO OZNACZAJĄ BIAŁE PASKI NA PIERSIACH Z KURCZAKA?

Polecam przepis na kaszubskie ciasto:

MŁODZOWY KUCH Z KRUSZONKĄ I GLANCEM