Brak tego hormonu pozbawia męskości, testosteron jest królem życia mężczyzny. To najważniejszy męski hormon płciowy, produkowany przez jądra. Gdy jego poziom obniży się u mężczyzny mogą nastąpić zmiany nastroju, powodując stany depresyjne. Mężczyzna staje się mniej męski, jest coraz mniej mężny i odważny, przestaje rywalizować.

Brak tego hormonu pozbawia męskości, testosteron jest królem życia mężczyzny. To najważniejszy męski hormon płciowy, produkowany przez jądra. Gdy jego poziom obniży się u mężczyzny mogą nastąpić zmiany nastroju, powodując stany depresyjne. Mężczyzna staje się mniej męski, jest coraz mniej mężny i odważny, przestaje rywalizować.

21

Testosteron w całości odpowiada za popęd płciowy oraz sprawność seksualną mężczyzny, za rozwój cech płciowych oraz wpływa na rozwój masy mięśniowej

Stres, szybkie tempo życia i dużo nerwów – stresująca praca prowadzi i do zawału i do zanikania testosteronu. „Stres zabija w Was testosteron” – ostrzega doktor Ewa Kempisty „I okazuje się, że słuszny wiek może w tym przypadku zaczynać się już od 30 lat. Mężczyzna, który ma zbyt mało testosteronu, wygląda kobieco, rośnie mu brzuch, potem ma biust, zaczyna mieć okrągłą twarz i zaczyna się zachowywać jak kobieta – jest miękki, ciepły, płaczliwy, rozdrażniony, wrażliwy i miewa nastroje” – dodaje Pani doktor.

To dzięki testosteronowi kształtują się cechy płciowe. U mężczyzn powoduje także dużą chęć zwycięstwa, rywalizacji, a także dominacji. To, że z wiekiem mężczyzna ma go coraz mniej wie każdy. Starzenie się organizmu i osłabienie funkcji wielu narządów następuje u każdego,  jednak, gdy ten spadek widać już w wieku 30 lat jest to bardzo niepokojące.

Objawy są podobne, jak w przypadku zwykłego zmęczenia. Ma się zawroty w głowie, trudności z koncentracją, ogólne osłabienie, częste i nagłe uderzenie gorąca, bierność, nerwowość, bezsenność oraz niespokojny sen, gorszy nastrój, obniżenie aktywności seksualnej  i życiowej, zaburzenia erekcji. brak życiowego wigoru, o wiele słabsza kondycja fizyczna i psychiczna, większy poziom tkanki tłuszczowej i obniżenie tkanki mięśniowej, spadek gęstości kości, częstsze złamania.

„Taki mężczyzna jest nerwowy, brak mu motywacji, rozdrażniony, siedzi więcej czasu w pracy, niż ten, który ma wysoki poziom testosteronu. A niedobór tego hormonu wpływa także na intelekt” – mówi doktor Ewa Kempisty.

Pani doktor objaśnia również w jaki sposób następuje niszczenie testosteronu: „Przez długotrwały stres w organizmie tworzy się kortyzol, nazywany bezpośrednio hormonem stresu. I to on sprawia, że tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu. W tym tłuszczu tworzy się fabryka, która dzięki setce odkrytych niedawno hormonów i innych związków przekształca testosteron w estrogen. Z mężczyzny zaczyna się robić baba. Boję się, że wyginą mężczyźni, jeśli zestrogenizujemy świat”. A tego estrogenu jest coraz więcej. Żywność jest tym napakowana oraz woda, którą spożywamy.

Istnieją dwa naturalne sposoby, żeby podnieść poziom testosteronu. Pierwszym jest sport, a drugim seks.

Redukowanie tkanki tłuszczowej i intensywne treningi wydają się łatwe do zrealizowania, jednak jak mężczyzna staje się słabszy, brak mu motywacji i chęci do działania zmuszenie się do sportu jest walką z samym sobą. Najzwyczajniej w świecie się nic nie chce, ale ten, kto będzie potrafił się zmusić do sportu, odnajdzie odpowiednią odwrotność dla stresu. O seksie nie trzeba za dużo pisać, bo każdy wie jak i z czym to się je.

Badanie poziomu testosteronu można sprawdzić za pomocą zwykłego badania krwi. Jeżeli na laboratoryjne badanie skieruje nas lekarz będzie to nieodpłatne. Dietetycy i lekarze zalecają spożywać jak najwięcej czerwonego mięsa, jajek, kalafiora, kapusty i brokułów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: GREJPFRUT – NATURALNY LEK NA CAŁE ZŁO

Polecam przepis na TORT KAWOWO – CZEKOLADOWY

Zdjęcie pochodzi ze strony facetemjestem.pl