Dla wielu ludzi spanie i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej na pewno nie wiąże się z odchudzaniem i nie sprzyja gubieniu kilogramów. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej! Jak się okazuje, organiczny, surowy miód potrafi zdziałać cuda!

Dla wielu ludzi spanie i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej na pewno nie wiąże się z odchudzaniem i nie sprzyja gubieniu kilogramów. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej! Jak się okazuje, organiczny, surowy miód potrafi zdziałać cuda!

Osoby, które cierpią na bezsenność, mają problem z zasypianiem lub kładą się późno w nocy spać o wiele częściej borykają się z otyłością lub nadwagą niż osoby, które zapewniają swojemu organizmowi odpowiednią porcję snu.

To proste! To właśnie w nocy nasz organizm odpoczywa i regeneruje się. Odnawianie komórek i narządów to proces, który pochłania sporo energii. Jeżeli w nocy nie dostarczymy jej z pożywieniem, to logiczne, że energia ta będzie czerpana z komórek tłuszczowych zgromadzonych w newralgicznych miejscach.

Podczas snu spalamy tłuszcz i dbamy o prawidłowy poziom hormonów odpowiadających za uczucie głodu i sytości. Wiedzieliście, że możliwe jest przyspieszenie spalania tłuszczu podczas snu? Wystarczy, że przed snem spożyjecie miód.

Miód w odpowiednich ilościach nie tuczy, a odchudza. I na krótko przed snem

Miód zawiera mnóstwo łatwo przyswajalnej glukozy, która dostarcza naszemu organizmowi dużo zdrowej energii. Jednak nie tylko to! Miód ma wiele substancji aktywnych, minerałów i witamin, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Miód ogranicza wydzielanie hormonów stresu, szczególnie kortyzolu. Dzięki dużej ilości substancji, które przyspieszają metabolizm, głównie tryptofan, wiele aminokwasów i antyoksydantów. Łyżeczka miodu przed snem zagwarantuje nie tylko spokojnie przespaną noc, ale też sprawnie działającą przemianę materii. Miód oprócz pomocy w spalaniu tkanki tłuszczowej oraz odmłodzenia komórek oferuje nam ochronę przed drobnoustrojami, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Jest udowodnione, że spożycie miodu wieczorem utrzymuje wątrobę w stanie, który pozwala wytwarzać odpowiednią ilość glikogenu. Według testów przeprowadzonych przez ekspertów żywieniowych, sportowcy, którzy jedli pokarmy bogate w fruktozę (w tym miód) spalali dziesięć razy więcej tłuszczu niż przeciętny człowiek.

Jak podaje „Daily Mail”, dzięki diecie miodowej można zrzucić tygodniowo blisko 1,5 kilograma. Wystarczy codziennie przed snem zjeść łyżkę miodu, a następnego dnia nie będziesz miał apetytu na łakocie. Poza tym nie będą dopadały Cię ataki wilczego głodu – zapewnia dietetyk Mike McInnes, twórca diety.

Pamiętaj, że miód traci swoje właściwości, jeśli poddasz go obróbce termicznej, a zatem wbrew powszechnej opinii, gorąca herbata z miodem nie da ci nic prócz doznań smakowych.

Źródło: www.basquine.pl, www.tipy.interia.pl, www.zdrowie.dziennik.pl
Zdjęcia: www.blog.iccadubai.ae, www.rvcoutdoors.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

WODA I MIÓD – BARDZO ZDROWY DUET!

TYCH RZECZY NIE JEDZ NA ŚNIADANIE!