Starsza kobieta postanowiła wysłać list swojej przyjaciółce Bercie na temat życia. Są w nim bardzo mądre słowa, a zawarte w liście przesłanie powinno dotrzeć do każdego, bez wyjątku! 

Starsza kobieta postanowiła wysłać list swojej przyjaciółce Bercie na temat życia. Są w nim bardzo mądre słowa, a zawarte w liście przesłanie powinno dotrzeć do każdego, bez wyjątku! 

Na co dzień nie myślimy o tym, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że życie jest kruche. „Zapominamy, że nic nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy” – napisał Éric-Emmanuel Schmitt w Oskar i pani Róża.

Poniżej znajdziecie piękny, refleksyjny, życiowy i bardzo mądry list starszej Pani, która postanowiła swoimi myślami podzielić się z najlepszą przyjaciółką. Proszę, przeczytajcie go.

„Droga Berto,
Nie sprzątam, ani nie pracuję już tyle, co wcześniej. Podziwiam widoki, siedząc na dziedzińcu, i już nawet chwasty mi nie przeszkadzają. Zdecydowanie więcej czasu poświęcam rodzinie, a mniej pracy. 

Życie powinno być szczęściem, a nie ciężarem. Dlatego też staram się rozpoznawać wspaniałe chwile i je doceniać. Kiedy idę na zakupy zakładam najlepszy płaszcz. Najlepszymi perfumami spryskuje się, kiedy wychodzę do sklepu.

Staram się nie używać słów „może później” czy „kiedyś”, które znikają z mojego słownika. Jest jeszcze tak wiele miejsc, które chciałabym zobaczyć, rzeczy, które muszę usłyszeć. I chcę to robić właśnie teraz.

Każdy bierze za pewnik, że jutro się obudzi. Gdyby było wiadomo, że nie będzie jutra, pewnie ludzie odezwaliby się do starych przyjaciół czy rodziny, zakopaliby wiele toporów niezgody. Lubię też myśleć, że może wówczas ludzie znaleźli by czas na wyjście do ulubionej restauracji.

Byłoby bardzo niedobrze, gdybyśmy potracili te niewielkie rzeczy z oka. Zwłaszcza wiedząc, że mamy bardzo ograniczony czas. Wtedy musiałabym być zła, że nie napisałam tego listu, że go nie wysłałam i że zbyt rzadko mówiłam swojej rodzinie, jak bardzo ją kocham.

Każdego dnia powtarzam sobie, że ten dzień jest wyjątkowy. Nie odkładam niczego na później. W końcu każdy oddech jest darem w każdej minucie i sekundzie. Życie często układa się inaczej, niż planowaliśmy, ale to nie oznacza, że nie możemy być szczęśliwi. ..”

List, zaprezentowany powyżej powinien być dla każdego z Was wyjątkowym przesłaniem. Nasze życie i świat byłby piękniejszy, gdyby chociaż większa połowa z nas potraktowała te słowa poważnie. W końcu za często przejmujemy się błahostkami, które odbierają nam szczęście. 

Źródło: es.newsner.com / Fotografie: stocksnap

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Można pomagać bez blasku fleszy: Błaszczykowski wspiera młode talenty

PĄCZKI SEROWE, SZYBKIE I PYSZNE! – f7kulinarne