Wczoraj w nocy miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych na świecie i zdecydowanie jedno z najbardziej kluczowych wydarzeń w amerykańskiej kulturze. Przed telewizorami miliony widzów obserwowało mecz New England z Atlanta Falcons. Rozgrywka skończyła się triumfem drużyny Toma Brady’ego, która jeszcze 18 minut przed końcem meczu w ogóle nie dawała szans na wygraną.

Wczoraj w nocy miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych na świecie i zdecydowanie jedno z najbardziej kluczowych wydarzeń w amerykańskiej kulturze. Przed telewizorami miliony widzów obserwowało mecz New England z Atlanta Falcons. Rozgrywka skończyła się triumfem drużyny Toma Brady’ego, która jeszcze 18 minut przed końcem meczu w ogóle nie dawała szans na wygraną.

 JK

Najważniejszą gwiazdą tego wieczoru była Lady Gaga i to jej występ na pewno przejdzie do historii. Już w krótkim czasie jej wystąpienie pobiło rekord na Twitterze. Administratorzy Twittera podliczyli wszystkie tweety od momentu rozpoczęcia występu do 10 minut po występie artystki. Łącznie zebrało się ich  5,1 mln.

Lady Gaga przed swoim występem wyraziła nadzieję, że jej kilkunastu minutowe show zapamiętają wszyscy. Jak widzimy na pewno jej się to udało.

Amerykanie oszaleli na punkcie Super Bowl. Finałowy mecz zawodowej ligi National Football League (NFL) co roku przyciąga miliony ludzi przed ekrany telewizorów, a reklamy, które są puszczane w przerwach kosztują miliony dolarów, ale wróćmy do występu Lady Gagi.

Piosenkarka wystąpiła w tzw. „halftime show”, w którego trakcie zaprezentowała swoje największe przeboje. Nie zabrakło także politycznych aluzji

Słynie ona z kontrowersyjnych występów, kreacji, słów, więc i tym razem prawie każdy spodziewał się tak będzie. Najbardziej czekano na mocne słowa dotyczące Trumpa, ponieważ Lady Gaga od samego początku popierała Hillary Clinton. Piosenkarka uniknęła mocnego skandalu, jednak nie przepuściła okazji, żeby wbić szpileczkę w Trumpa. Dzień przed Halftime Show mówiła, że „pragnie zjednoczyć ze sobą Amerykanów w tym dniu, a nie och dzielić”.

Już na samym początku Lady Gaga wystartowała z polityczną deklaracją. Z klasą zamanifestowała swoje poglądy i to już w pierwszych sekundach widowiska. Artystka zaśpiewała „God Bless America” oraz cover „This Is Your Land” odważnie stojąc na dachu stadionu w Houston, a blisko 300 dronów ułożyło się w amerykańską flagę.

„Ten kraj, to mój kraj, ta ziemia, moją ziemią jest. | Od Kalifornii aż po Nowy Jork, | od sekwojowych lasów po Golfsztromu prąd, | ten kraj stworzony był dla Ciebie i dla mnie” – z wyniosłością śpiewała Lady Gaga. Wybrany fragment był przeciwstawieniem się polityce Trumpa w sprawie imigrantów.

Potem latała nad publicznością, prezentując akrobacje 80 metrów nad sceną. Po wylądowaniu na scenie w tym krótkim czasie zaśpiewała swoje największe hity, takie jak „Poker Face”, „Edge of Glory”, „Just dance”, „Bad Romance”, „A Million Reasons”, „Telephone” oraz „Born This Way”

Ta ostatnia piosenka uznawana jest za hymn społeczności LGBTQ, z którą Donald Trump też nie ma dobrych relacji. Lady Gaga zaśpiewała: „Nieważne, czy gej, hetero czy biseksualny, | lesbijka czy transseksualista. | Jestem na właściwej ścieżce, kochanie. | Urodziłam się, aby przetrwać” – było mocnym uderzeniem w Trumpa.

Sarah Kate Ellis, która jest prezesem amerykańskiej organizacji Gay & Lesbian Alliance Against Defamation wyraziła swoje ogromne zadowolenie z występu Lady Gagi na Twitterze: „To wspaniałe widzieć biseksualną kobietę na scenie przed największą widownią na świecie”. To jak kropka nad i, która jeszcze mocniej upolityczniła show Gagi.

Przez cały występ piosenkarka tańczyła, grała na instrumentach klawiszowych, latała w powietrzu nad murawą i zadbała o niesamowite efekty pirotechniczne. Podczas występu towarzyszyli jej tancerze, którzy dopieścili i tak wspaniały koncert. Stany Zjednoczone są od jakiegoś czasu w rękach Trumpa, jednak występ podczas Super Bowl należał zdecydowanie do Lady Gagi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: PRODUKTY, KTÓRE OCZYSZCZAJĄ ORGANIZM Z TOKSYN I DBAJĄ O NIEGO

Polecam przepis na PYSZNE, FASZEROWANE ZIEMNIAKI