W każdym mieście można znaleźć wiele siłowni. Konkurencyjne ceny, miejsca dobrze zaprojektowane, że aż chce się człowiekowi ćwiczyć. Nowe sieci siłowni to także sauny, baseny i usługi związane ze zdrowym trybem życia. Można korzystać z usług trenerów personalnych, dietetyków, a nawet zamówić jedzenie ułożone pod naszą dietę.

W każdym mieście można znaleźć wiele siłowni. Konkurencyjne ceny, miejsca dobrze zaprojektowane, że aż chce się człowiekowi ćwiczyć. Nowe sieci siłowni to także sauny, baseny i usługi związane ze zdrowym trybem życia. Można korzystać z usług trenerów personalnych, dietetyków, a nawet zamówić jedzenie ułożone pod naszą dietę.

Dziś na siłownie przyjść może każdy. Siłownia to miejsce dla wszystkich ludzi. Nie tylko dla tych otyłych, którzy chcą zrzucić kilogramy, ale i dla tych szczupłych i wysportowanych. Siłownia to taka mekka dla wszystkich tych, którzy chcą się lepiej poczuć ze samym sobą.

– Czasy się zmieniają. Proszę pamiętać, że kiedyś to otyłość była synonimem bogactwa. Dziś, jak wszyscy wiemy, jest zupełnie odwrotnie. Aspirujemy do społeczeństw bardziej rozwiniętych i zaczynamy o siebie po prostu dbać. Dlaczego? Bowiem zwiększyła się świadomość, więc zwracamy uwagę na to co jemy, ale i jaki prowadzimy tryb życia. Łączy nas jedno- świadomość, że warto być zdrowym – Natalia Koperska, psychologsportu.net.pl

ZALETY ĆWICZENIA NA SIŁOWNI:

  1. Mamy więcej energii – mamy jej zdecydowanie więcej. Oczywiście logiczne jest to, że po skończonych ćwiczeniach i treningu czujemy się opadnięci z sił, ale po zjedzeniu zdrowego posiłku czujemy się świetnie! Wieczorem po pracy człowiek nie pada na łóżko, potrzebuje tylko chwili na regenerację i może funkcjonować i działać dalej, mieć coś jeszcze z wieczora.
  2. Endorfiny – po treningu wychodzi się z uśmiechem na ustach i ma się ogromną ochotę do działania, człowieka aż roznosi ze szczęścia. Ilość endorfin, które wypełniają organizm jest niesamowita! Jeżeli ktoś ćwiczy z rana, to w pracy jest się bardziej kreatywnym, mniej rzeczy człowieka wyprowadza z równowagi.
  3. Stajemy się bardziej pewni siebie – już po tygodniu człowiek czuje się zgrabniejszy i ładniejszy. Oczywiście ciało niewiele się w tym czasie zmieniło, ale w głowie nastąpiły ogromne, pozytywne zmiany. Człowiek zamiast dołować się swoim wyglądem, czuje się naładowany pozytywną energią i po prostu atrakcyjniejszy.
  4. Jesteśmy bardziej zorganizowani – każde wyjście na siłownię zabiera nam zazwyczaj 2 godziny, tak więc musimy tak zorganizować czas, żeby człowiek wszystko zdążył zrobić. I uwierzcie, że to się może udać. Poczucie, że człowiek nie marnuje czasu także dodaje nam skrzydeł.
  5. Poprawia się nasza kondycja zdrowotna – ćwicząc na siłowni pobudzamy wiele układów, m.in.: krwionośny, nerwowy, odpornościowy i hormonalny, które bardzo dobrze współpracują w budowaniu silnego, stabilnego, mocnego i niezachwianego zdrowia.

Na przestrzeni ostatnich 15 lat siłownia stała się czymś więcej niż tylko miejscem, w którym trenujemy i dbamy o swój wygląd. Siłownia to styl życia, który choć coraz częściej jest krytykowany, to na pewno wyjdzie nam wszystkim na zdrowie! Kluczem do zwiększenia wydolności organizmu jest wbrew klasycznemu myśleniu – stawianie swojemu organizmowi wyzwań i nakłanianie go do wysiłku.

Źródło: www.pipilotka.pl, www.natemat.pl,
Zdjęcia: drsinett.com, bodyhacks.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

IM BARDZIEJ JESTEŚMY AKTYWNI FIZYCZNIE TYM MNIEJ STARZEJE SIĘ NASZ ORGANIZM

POLECAM PRZEPIS NA:

PRZEPISY NA DANIA Z KURCZAKIEM – f7kulinarne