Agnieszka Radwańska przegrała 6:4, 0:6, 4:6 z Australijką Ashleigh Barty i nie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhan. Mecz trwał godzinę i 57 minut.

Radwańska imprezę w Wuhan zaczęła od pokonania Słowaczki Magdaleny Rybarikovej 6:4, 7:5 i Niemki Julii Goerges – 7:5, 7:5. Ta druga wygrana była jej 500. Zwycięstwa numer 501 nie było. Agnieszka przegrała z Australijką.

W III rundzie Wuhan Open Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Ashleigh Barty. Australijka w tym roku zdobyła tytuł w Kuala Lumpur i zaliczyła finał w Birmingham. Doszła też do ćwierćfinałów w Strasburgu i Nottingham oraz do III rundy w Toronto, Cincinnati i US Open.

W styczniu była na 271. miejscu w rankingu, a obecnie znajduje się na najwyższej w karierze 37. pozycji. W poprzedniej rundzie Barty wyeliminowała Johannę Kontę. Radwańska miała szansę na drugi ćwierćfinał w imprezie, ale jej nie wykorzystała. Przegrała z Australijką 6:4, 0:6, 4:6.

Choć to polska tenisistka zgarnęła w środę pierwszego seta, meczu nie wygrała. Drugi set był dla niej koszmarem. Popełniała błąd za błędem, nie zdobyła w nim choćby gema. W secie trzecim rywalka wyszła na prowadzenie 4:2 i nie zmarnowała takiej szansy. Trzeba przyznać, że ten sezon jest najlepszym w karierze Barty.