Dzień mamy coraz bliżej. Czas pomyśleć o prezencie ale fajnie też przypomnieć sobie, za co kochamy bycie mamami. Co jest w tym takie wspaniałego, i sprawia, że się uśmiechamy. I jasne, że czasem jest ciężko, ale przede wszystkim jest pięknie.

Dzień mamy coraz bliżej. Czas pomyśleć o prezencie ale fajnie też przypomnieć sobie, za co kochamy bycie mamami. Co jest w tym takie wspaniałego, i sprawia, że się uśmiechamy. I jasne, że czasem jest ciężko, ale przede wszystkim jest pięknie.

Nie jesteś jeszcze mamą ? Przeczytaj, może zrobisz w tym roku swojej mamie jakiś wyjątkowy prezent albo sama zrozumiesz, że to nie tylko pieluchy i brak wolnego czasu, ale też zupełnie fajnie przeżycie.

 1. Dawanie życia
  Małe życie, które w tobie rośnie. To magiczne, niezapomniane przeżycie.

 2. Niezapomniane momenty
  Każda mama zna to uczucie, kiedy dumna patrzy na swoje małe sukcesy. Pierwsze kroki, pierwsze pomyłki, dobrze zdany egzamin, radości i smutki, na każdym etapie życia.

 3. Uczenie się
  Jako mama, uczysz się cały czas. Najpierw uczysz się jak się bawić i śmiać. A potem uczysz się jak dobrze posługiwać internetem i używać nowego smartfona.

 4. Zmiana życia
  Bycie mamą, to wywrócenie życia do góry nogami. Znajdowanie nowego celu w życiu i pomysłów na siebie.

 5. Bycie młodą
  Nic tak nie odmładza kobiety jak bycie mamą. I nie chodzi tu tylko o te wszystkie hormony, które pojawiają się w ciąży. Zawsze kiedy się bawisz albo uczysz czegoś malucha- sama się uczysz i stajesz się trochę dzieckiem.

 6. 6.Piękna przyjaźń
  Dzieci, to przyjaciele na całe życie. Piękna więź, której nic nie jest w stanie zerwać.
 7. .Dzielenie się dobrem
  Pomaganie dzieciom, aby wyrosły na dobrych, świadomych dorosłych i dzielenie się dobrem ze światem. Prawdziwa, pozytywna energia.
 8. 9 miesięcy bez diety
  Dokładnie, w ciąży masz prawo jeść co chcesz. I nie musisz tego żałować. Twoje potrzeby, to też potrzeby tej małej fasolki, która rośnie w brzuchu. Więc możesz się “karmić” tak dobrze jak sobie wymarzysz.

 9. Możliwość spóźnienia się…
  Albo nawet nie przychodzenia na imprezy na które nie masz ochoty. Pomyśl tylko o tych wymówkach: “nie mogę, Ania jest chora / Basię boli brzuszek/ tak długo ubierałam Tomka / Adaś spał, nie mogłam odebrać telefonu”. Przynajmniej 3 lata unikania nudnych spotkań.
 10.  Kreatywność
  Nic tak nie podnosi poziomu kreatywności jak bycie mamą. Uwierzcie.

  Zainteresował cię ten temat ? Przeczytaj też:
  7 prostych rzeczy, które mówią o tym, że twój związek jest udany.