Zielona herbata Matcha, to absolutny hit tych wakacji. Kupimy ją w popularnych sieciówkach, jako Matcha Latte, lub Macha Frostito Latte. Kupimy ją też w sklepach z ekologiczną żywnością. Ceny zaczynają się od 16 zł zakupach, lub 30 zł za 250g herbaty. Za co taka cena? I co chodzi z tym dziwnym zielonym napojem? Macha była znana w Japonii, od tysięcy lat. Badania gwarantują,  że ​​jest najlepszą, najbardziej zdrową zieloną herbatą na świecie. Zawiera cenne przeciwutleniacze, dodaje energii lepiej niż porządne włoskie espresso, oczyszcza organizm z toksyn i … ma specyficzny rybi posmak.. Smak, zapach i kolor przysparzają jej tak samo wielu przeciwników, jak i fanów jej właściwości zdrowotnych. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Zielona herbata Matcha, to absolutny hit tych wakacji. Kupimy ją w popularnych sieciówkach, jako Matcha Latte, lub Macha Frostito Latte. Kupimy ją też w sklepach z ekologiczną żywnością. Ceny zaczynają się od 16 zł zakupach, lub 30 zł za 250g herbaty. Za co taka cena? I co chodzi z tym dziwnym zielonym napojem?

Macha była znana w Japonii, od tysięcy lat. Badania gwarantują,  że ​​jest najlepszą, najbardziej zdrową zieloną herbatą na świecie. Zawiera cenne przeciwutleniacze, dodaje energii lepiej niż porządne włoskie espresso, oczyszcza organizm z toksyn i … ma specyficzny rybi posmak.. Smak, zapach i kolor przysparzają jej tak samo wielu przeciwników, jak i fanów jej właściwości zdrowotnych. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Przeciwutleniacze
Wszyscy wiemy, produkty zawierające duże ilości przeciwutleniaczy gwarantują młodszą skórę, zwalczają wolne rodniki, opóźniają procesy starzenia, zapobiegają nowotworom.  Zielona herbata jest uważana za doskonałe źródło antyoksydanów. Ale to właśnie matcha wygrywa w rankichach.

EnergiaSamuraje, szlachetni wojownicy średniowiecznej i wczesnochrześcijańskiej Japonii, przed walką sięgali po filiżankę Matchy, ze względu na jej właściwości energetyczne.


Matcha jest idealnym napojem, jeśli potrzebujesz energii. Jak każda zielona herbata zawiera kofeinę i L-karnitynę. Co więcej, nie daje skutków ubocznych, takich jak nerwowość, drżenie rąk czy nadciśnienie ze względu na unikalne połączenie innych substancji odżywczych, takich jak L-teanina i teofilina.

Dieta
Jak każda zielona herbata, Matcha przyspiesza metabolizm. Z tym, że macha 4 razy lepiej.
Warto jednak  zauważyć, że mówimy tutaj o czystej herbacie matcha, jeśli sięgamy po modny drink z pełnotłustym mlekiem i toną cukru, możemy spodziewać się odwrotnych efektów.

Detoks
Chlorofil, obecny w herbacie matcha, doskonale oczyszcza organizm. Nie tyle usuwa toksyny z organizmu, ale zapobiega też ich dalszemu nagromadzeniu.

Skosztujesz ?

Przeczytaj też:
Jak być damą na przyjęciach?