Polskie lato zbliża się ku końcowi, ale wielu z nas ma zaplanowane urlopy na wrzesień czy październik. Problem infekcji intymnych dotyka wiele z nas, ale nadal wstydzimy się o tym mówić. Dlaczego na wakacjach łatwiej o takie kłopoty? Wilgoć, ciepło, inna flora bakteryjna, stres przed wyjazdem… i problem gotowy. Jak zapobiegać i radzić sobie w podróży? 1. Zawsze zmieniaj kostium Wychodzisz z morza czy basenu i kładziesz się na leżaku? To poważny błąd. Mokry strój kąpielowy najlepiej zmienić na suchy tak szybko, jak to możliwe, bo grzyby kochają wilgotne środowisko. Nie czekaj aż wyschnie sam- wskakuj w suche bikini, zawiń się przewiewnym pareo.

Polskie lato zbliża się ku końcowi, ale wielu z nas ma zaplanowane urlopy na wrzesień czy październik. Problem infekcji intymnych dotyka wiele z nas, ale nadal wstydzimy się o tym mówić. Dlaczego na wakacjach łatwiej o takie kłopoty? Wilgoć, ciepło, inna flora bakteryjna, stres przed wyjazdem… i problem gotowy. Jak zapobiegać i radzić sobie w podróży?

1. Zawsze zmieniaj kostium
Wychodzisz z morza czy basenu i kładziesz się na leżaku? To poważny błąd. Mokry strój kąpielowy najlepiej zmienić na suchy tak szybko, jak to możliwe, bo grzyby kochają wilgotne środowisko. Nie czekaj aż wyschnie sam- wskakuj w suche bikini, zawiń się przewiewnym pareo.

  1. Nie siadaj na toalecie.
    Nie od dziś wiemy, że mężczyźni mają w tym temacie łatwiej. Nie siadaj na desce klozetowej w publicznych toaletach, a nawet nie używaj udostępnione papieru toaletowego. Zastąp go wygodnymi nawilżonymi chusteczkami.
  1. Higiena
    Pewnie nie myślałaś o tym wcześniej, ale po wyjść z basenu należy się dokładnie umyć. Chlor może podrażniać intymne części ciała. A ludzie kąpiący się z tobą w basenie mogą mieć różne choroby czy baterie. Dla własnego bezpieczeństwa dokładnie się umyj antybakteryjnym płynem.

4. Sprawdzone leki i kosmetyki
Jeśli w przeszłości miałaś problemy z infekcjami intymnymi na wyjazd zapakuj leki które ci pomogły. Nie warto eksperymentować z lokalnymi medykamentami. Weź też swoje antybakteryjne kosmetyki do higieny.