Koniec związku, to nie koniec świata. To jedynie koniec pewnego etapu w życiu, zamknięcie rozdziału. Ale nigdy, nie jest to koniec świata i szans na szczęśliwe życie. Co więcej, każde rozstanie oznacza początek czegoś nowego. Nawet jeśli w danym momencie wydaje ci się to niemożliwe. Jak przejść przez okres “„po rozstaniu”” nie tracąc gruntu pod nogami?

Koniec związku, to nie koniec świata. To jedynie koniec pewnego etapu w życiu, zamknięcie rozdziału. Ale nigdy, nie jest to koniec świata i szans na szczęśliwe życie. Co więcej, każde rozstanie oznacza początek czegoś nowego. Nawet jeśli w danym momencie wydaje ci się to niemożliwe.
Jak przejść przez okres “„po rozstaniu”” nie tracąc gruntu pod nogami?

Daj sobie czas. Nic tak nie leczy złamanego serca jak czas.  Jeśli chcesz płakać, płacz. Rozstanie jest trochę jak  żałoba.

Zaufaj najbliższym. Rozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi. Nie zamykaj się w czterech ścianach domu. Spędzaj czas z ludźmi,w  których towarzystwie czujesz się dobrze. Zróbcie sobie cały dzień w piżamach, jedzcie pizze, a nawet napijcie się wina.  Pozwól sobie na spędzanie czasu w taki nieefektywny sposób. Nie musisz grać silnej osoby pozbawionej uczuć.
Skup się na swoich uczuciach. Postaraj się oczyścić umysł, i trzeźwo spojrzeć na sytuację. Może przyda się też zrobienie porządku w domu? Schowaj wspólne zdjęcia i przedmioty, które kojarzą ci się z byłym partnerem. Nie wyrzucaj. Kiedyś spojrzysz na nie z sentymentem, ale teraz patrzenie na wasze wspólne życie może być bolesne.

Ucz się. Znajdź czas na przeanalizowanie waszej relacji ( nie zamartwianie się !). Co poszło nie tak ? Gdzie leżała twoja wina, a gdzie jego. Co do siebie nie pasowało ? Każdy związek to nowa lekcja. Zastanów się, czego nauczyłaś się teraz?

Ruszaj się! Nawet jeśli twoje ciało i umysł błagają o leżenie na kanapie ze stertą chusteczek i niezrowym jedzeniem. Idź na spacer, pobiegaj, pójdź na basen czy jogę. Sport pomoże ci zapomnieć i skierować myśli gdzie indziej. Może zdobędziesz nową pasję? Teraz masz czas dla siebie, wykorzystaj go.
Polub siebie i swoje towarzystwo. Brak partnera nie oznacza, że twoje życie jest do niczego. Naucz się spędzać czas sama ze sobą. Nie ma nic gorszego, niż pakowanie się w nowy związek zaraz po zakończeniu poprzedniego.

Interesujesz się psychologią ? Zobacz też:
Jak pokonać swoje lęki i wewnętrzny niepokój.