Grzegorz Krychowiak trafił na roczne wypożyczenie z PSG do West Bromwich Albion. Polski pomocnik będzie reprezentował barwy WBA w sezonie 2017/18. Fani WBA są zachwyceni i oszaleli ze szczęścia!

Grzegorz Krychowiak trafił na roczne wypożyczenie z PSG do West Bromwich Albion. Polski pomocnik będzie reprezentował barwy WBA w sezonie 2017/18. Fani WBA są zachwyceni i oszaleli ze szczęścia!

Paris Saint-Germain nie dostanie za Grzegorza Krychowiaka ani eurocenta, ale West Bromwich Albion, obecnie piąty klub w tabeli Premier League weźmie na siebie całą pensję piłkarza. Zostanie on najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie.

„Back in the game” – napisał Grzegorz Krychowiak po przejściu testów medycznych w West Bromwich Albion. 27-letni pomocnik do angielskiego klubu trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia. Reprezentant Polski zagra w nowych barwach z numerem „20”. Taki sam numer miał Zbigniew Boniek, który występował na mundialu w Hiszpanii. Obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a dawniej były reprezentant Polski.

– To nie tylko doskonały piłkarz, ale też zwycięzca, co pokazują jego osiągnięcia. Wzmocni konkurencję w drugiej linii. Dla klubu to przełom. Osobiście nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, że będę z nim pracować – powiedział Tony Pulis, menedżer WBA.

O transferze wypowiedział się też prezes klubu John Williams, który Krychowiak w WBA ocenił jako duże wzmocnienie składu.

– To zawodnik ze znakomitą reputacją, dobrym europejskim CV, które znakomicie opisuje jego jakość. Cieszymy się, ze możemy go tu powitać i jesteśmy pewni, że będzie miał spory wkład w osiągnięcia drużyny – stwierdził Williams.

Skomentował to także sam Krychowiak.

– Miałem mnóstwo ofert z Hiszpanii i Włoch, ale wybrałem tę. Jest to niezwykle ambitny klub ze świetną atmosferą – mówił Krychowiak, cytowany przez oficjalną stronę WBA.

Krychowiak zostanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie. Miesięcznie zarabiać będzie 510 tys. euro. Dotychczas największą pensję pobierał środkowy obrońca Jonny Evans (ok. 325 tys. euro miesięcznie). Rywalami Krychowiaka do gry w środku pola będą: Gareth Barry, Jake Livermore i Claudio Yacob.

„Krycha” chce się odbudować i wrócić do reprezentacji Polski już w październiku. Rozmawiał z Adamem Nawałką, który zaznaczył, że widzi go w kadrze i piłkarz jest mu bardzo potrzebny jeśli tylko zacznie grać w klubie.

Źródło: http://www.sport.pl/pilka/7,65080,22302098,premier-league-west-bromwich-albion-bedzie-placil-olbrzymie.html, http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,grzegorz-krychowiak-trafil-na-roczne-wypozyczenie-do-wba,artykul,810569,1,423.html
Zdjęcia: www.bleacherreport.com, www.talksport.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Duże zmiany w przepisach piłki nożnej? Międzynarodowa Rada Piłkarska szykuje rewolucję.

POLECAM PRZEPIS NA: 

Polecam przepis na ZDROWE BATONIKI MUSLI – f7kulinarne