Patryk Vega, właściwie Patryk Krzemieniecki jest polskim reżyserem, scenarzystą i pisarzem. Jest twórcą największych hitów kinowych, takich jak: „Służby specjalne”, „PitBull”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Najnowszy film uderza w polską służbę zdrowia. Patryk Vega podzielił się na Facebooku i YouTube zwiastunem najnowszego filmu „Botoks”.

Patryk Vega, właściwie Patryk Krzemieniecki jest polskim reżyserem, scenarzystą i pisarzem. Jest twórcą największych hitów kinowych, takich jak: „Służby specjalne”, „PitBull”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Najnowszy film uderza w polską służbę zdrowia. Patryk Vega podzielił się na Facebooku i YouTube zwiastunem najnowszego filmu „Botoks”.

Thriller ukazał się w wersji reżyserskiej bez cenzury. W krótkim wideo możemy zobaczyć wstrząsający obraz polskiej służby zdrowia. Już kilka minut po premierze zapowiedź filmu stała się hitem sieci. Jednak, jak się okazuje drastyczne sceny nie każdemu przypadły do gustu. Facebook postanowił ocenzurować zwiastun „Botoksu”. Przed wyświetleniem zwiastuna pojawia się ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznych treści: „To nagranie zostało ukryte, ponieważ przedstawia treści dla dorosłych, przepełnione przekleństwami i przemocą” – możemy przeczytać na Facebooku.

Znakomity reżyser po aferach związanych z trzecią częścią „Pitbulla” z udziałem w roli głównej Dody i wycofywaniu się przez to wszystkich innych aktorów z obsady postanowił zakończyć wszystkie spekulacje i zająć się pracą. Wraca ze zdwojoną siłą.

Reżyser od dawna zapowiadał, że jego najnowszy film będzie hitem i mocno uderzy w polską służbę zdrowia. Duża część społeczeństwa zmieni stosunek do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Vega zapowiadał w wywiadach, że będzie to jego najmocniejszy film.

„Spędziłem rok z lekarkami przeróżnych specjalizacji. Mamy historię opowiedzianą z punktu widzenia czterech lekarek. Będzie to pierwszy film, który będzie autentyczną opowieścią o współczesnej służbie zdrowia. Przez rok rozmów powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny – wyznaje Patryk Vega

„Botoks” to prawdziwe, autentyczne historie silnych lekarek, które są zdeterminowane i na co dzień muszą zmagać się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami, m.in.: presją macierzyństwa, dyskryminacją, wieczną młodością i idealnym wyglądem, walką o prawo do własnych poglądów i wolnego wyboru. Oczywiście, poza sporą dawką emocji i adrenaliny nie zabraknie sporej dawki poczucia humoru. O wszystko zadbają znakomici aktorzy.

Cztery główne postacie lekarek odegrają: Olga Bołądź, Katarzyna Warnke, Agnieszka Dygant i Marieta Żukowska. W obsadzie znajdą się również: Tomasz Oświeciński, Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański, Wojciech Machnicki, Janusz Chabior i Grażyna Szapołowska, czyli aktorzy znani już ze współpracy z Vegą. Sceny odbywać się będą w Warszawie, Kopenhadzie, Paryżu i w Kenii.

„Botoks” to nie fikcja. To odzwierciedlenie polskiej służby zdrowia w 100% prawdziwy. W murach szpitalu pracują 4 kobiety lekarki. Daniela (Olga Bołądź) zaczyna pracę z służbie zdrowia jako ratowniczka medyczna, na akcje jeździ z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Zaczyna poddawać się zabiegom medycyny estetycznej i z brzydkiej dziewczyny zamienia się w pewną siebie, odnoszącą same sukcesy, bezwzględną przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego.

Drugą bohaterką jest Magda (Katarzyna Warnke), która jest ginekologiem położnikiem. Słynie jako specjalista od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciąże, popada w konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior), który próbuje ją zniszczyć i pozbawić pracy w szpitalu.

Trzecią bohaterką jest Patrycja (Marieta Żukowska). Gdy lekarka dowiaduje się o zdradzie męża, jej świat zawala się w ciągu sekundy na milion małych kawałków niemożliwych do poskładania z powrotem. Idealny, poukładany świat cenionej chirurg znika jak za dotknięciem magicznej różdżki. Niskie poczucie wartości popycha ją w stronę ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje własne „ja” Patrycja próbuje odkryć w związku z metro seksualnym mężczyzną Michałem (Piotr Stramowski), który jest całkowitym zaprzeczeniem mężczyzny.

Czwarta bohaterka, Beata (Agnieszka Dygant) jest lekarką SOR-u, która podczas jazdy na motorze ze swoim narzeczonym traci swoją miłość. Przez śmierć narzeczonego nie potrafi sobie radzić z codziennym życiem i pracą. Aby uśmierzyć sobie ból, uzależnia się od silnych leków opioidowych, które oczywiście wykrada ze szpitala. W trakcie poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ja prawie każdy ukrywa przed światem swój własny sekret.

Po obejrzeniu tego filmu każda wizyta u lekarza nie będzie już taka jak dawniej. Film trafi do kin 29 września 2017 roku.

Źródło: www.se.pl, www.radiozet.pl, www.youtube.pl
Zdjęcia: fot. Kino Świat / materiały prasowe, www.antyradio.pl,

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska służba zdrowia to jakieś kpiny!

Polecam przepis na NAJPYSZNIEJSZĄ NA ŚWIECIE ZUPĘ Z PORÓW – f7kulinarne