Dzisiejszy mecz Polska – Dania w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 na pewno dostarczy nam wiele emocji. Sprawdź, gdzie oglądać mecz na żywo i na jakim kanale będzie transmisja TV online.

Dzisiejszy mecz Polska – Dania w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 na pewno dostarczy nam wiele emocji. Sprawdź, gdzie oglądać mecz na żywo i na jakim kanale będzie transmisja TV online.

Już dzisiaj w piątek, 1 września reprezentacja Polski zmierzy się z Danią w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2018 roku. Spotkanie w Kopenhadze rozpocznie się o godz.20.45.

Polska zmierzy się z Danią w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018. Po sześciu spotkaniach biało-czerwoni prowadzą w tabeli grupy E, z 6 punktami przewagi nad Czarnogórą i Danią. Dla naszych rywali to chyba już ostatnia szansa, by nie stracić szans na awans. Dla podopiecznych Adama Nawałki wręcz przeciwnie – Polacy, jeśli wygrają w Kopenhadze – mogą mieć mundial na wyciągnięcie ręki.

Biało-czerwoni są liderami grupy i mundial w Rosji mają już niemal na wyciągnięcie ręki. Z matematycznych wyliczeń wynika, że pokonanie Duńczyków oraz Kazachów (4 września na Stadionie Narodowym w Warszawie) może zapewnić naszej drużynie bilety na finały przyszłorocznych mistrzostw świata. Stanie się tak, jeśli zdobędą sześć punktów, a Czarnogóra (gra w Kazachstanie, potem podejmuje Rumunię) raz się potknie.

Należy jednak pamiętać, że selekcjonerowi naszej drużyny, Adamowi Nawałce, nie brakuje problemów przed spotkaniem w Kopenhadze. Trzeba będzie zmieniać środkową linię, bowiem powołania nie otrzymał Grzegorz Krychowiak, dotychczasowy pewniak zespołu narodowego. Piłkarz nie gra od dłuższego czasu w Paris Saint-Germain, toteż nie prezentuje dyspozycji, która pozwalałaby na występy w drużynie narodowej.

Naturalnym jego zastępcą mógłby być Krzysztof Mączyński, ale on także nie olśniewa dyspozycją. Podobnie jest w przypadku innych zawodników Legii Warszawa – Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka. Jakby tego było mało, Jakub Błaszczykowski leczył ostatnio uraz.

Okazuje się, że także problem mogą mieć kibice, którzy kupili bilet i chcą dopingować Polakom w Kopenhadze. Jeżeli kibice z Polski kupili bilet na mecz od duńskiej federacji, a nie PZPN istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wyrzucili pieniądze w błoto. Okazuje się, że takich kibiców porządkowi nie będą wpuszczać na stadion. Tak zapowiedziała duńska federacja, mimo iż PZPN przestrzega ją, że to ryzykowne rozwiązanie.

Polskich kibiców chętnych na bilety na mecz w Kopenhadze było znacznie więcej niż wynosiła pula PZPN: 1500 wejściówek, czyli zwyczajowe 5% pojemności stadionu. Te osoby, które zdołały kupić bilet za pośrednictwem PZPN, na polski sektor, mogą oczywiście dzisiaj iść na stadion bez żadnych obaw.  Problem może mieć kilkaset osób z Polski – według nieoficjalnych ustaleń PZPN, ok. 500 – które kupiły bilety z duńskich sektorów, sprzedawane przez tamtejszą federację (DBU).

Duńczycy zwrócili uwagę na polskie adresy mailowe wielu nabywców biletów z duńskich sektorów. I uprzedzają, że będą zawracać spod bram stadionu Polaków wybierających się na trybuny zarezerwowane dla kibiców gospodarzy.

– Duńczycy poinformowali nas, że nie wpuszczą na duńską część trybun żadnego kibica który przy wejściu zostanie zweryfikowany jako Polak – mówi Sport.pl rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

We wtorek duńska federacja wysłała maile z ostrzeżeniem do tych nabywców biletów na duńskie sektory, którzy mieli adresy mailowe z końcówką .pl – Zarówno przepisy FIFA jak i UEFA stanowią, że kibice obu drużyn muszą być rozdzieleni – mówi w „Ekstrabladet” rzecznik DBU Jacob Wadland. Federacja dała tym osobom czas do środy do godziny 16 na rezygnację z biletów bez ponoszenia kosztów.

W telewizji mecz Polska – Dania będzie można obejrzeć na antenach stacji Polsat i Polsat Sport. Początek o godzinie 20.45.

Chłopaki – trzymamy kciuki! 

Źródło:http://www.sport.pl/pilka/7,65037,22300396,eliminacje-ms-2018-dania-polska-dunczycy-zapowiadaja-ze.html, http://www.expressilustrowany.pl/sport/a/el-ms-2018-polska-dania-gdzie-transmisja-polska-dania-kiedy-mecz-dania-polska-o-ktorej-mecz,12439692/
Zdjęcia:https://www.facebook.com/alyzkanato/photos/gm.911358382345454/170745940151265/?type=3&theater, https://www.facebook.com/events/2009681325931788/?ref=br_rs

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Grzegorz Krychowiak na rocznym wypożyczeniu w WBA. Fani oszaleli ze szczęścia!