Czy piłkę nożną czekają rewolucyjne zmiany? Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB), czyli organ zajmujący się ustalaniem przepisów gry w piłkę, złożył niezwykle ciekawe propozycje. Co wy na to?

Czy piłkę nożną czekają rewolucyjne zmiany? Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB), czyli organ zajmujący się ustalaniem przepisów gry w piłkę, złożył niezwykle ciekawe propozycje. Co wy na to?

W futbolu mogą pojawić się nowości. Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB), która decyduje o zmianach w przepisach gry zaproponowała bowiem kilka nowych propozycji.

Pierwsza i najważniejsza z nich: mecze trwałyby 60, a nie 90 minut. Zegar byłby zatrzymywany za każdym razem, gdy piłka opuszczałaby boisko. To miałoby wpłynąć na zwiększenie czasu efektywnej gry.

Zmianie mają ulec również sposoby wykonywania rzutów wolnych i rożnych. Piłkarze nie musieliby wcale podawać do kolegów – mogliby od razu ruszyć z piłką, która przy wykonywaniu stałego fragmentu gry mogłaby się toczyć.

Jeśli bramkarz złapałby piłkę po podaniu od własnego kolegi, to sędzia dyktowałby rzut karny – a nie rzut wolny pośredni, jak to ma teraz miejsce. Za zatrzymanie piłki lecącej do bramki ręką przyznawano by karnego gola. Za to piłka po wykonaniu autu bramkowego wcale nie musiałaby opuścić pola karnego.

Kolejną ciekawą propozycją jest przyznawanie autu bramkowego w przypadku obrony rzutu karnego. W ten sposób zawodnicy nie mogliby dobijać piłki po obronionej jedenastce. To rozwiązałoby problemy, jakie sędziowie mają obecnie z piłkarzami przekraczającymi linię pola karnego przy wykonywaniu karnych.

– Można powiedzieć, że to cicha rewolucja w przepisach gry. Ma ona na celu jeszcze większe uatrakcyjnienie futbolu. Może to dość radykalne zmiany, ale mogą zmienić futbol na lepszy i bardziej sprawiedliwy sport – tłumaczy dyrektor techniczny IFAB David Elleray.

Czy to oznacza, że piłkę nożną czekają kolejne rewolucyjne zmiany? O tym przekonamy się pewnie za jakiś czas.

Źródło: http://www.sport.pl/pilka/7,64946,21971593,rewolucyjne-zmiany-w-pilce-noznej-mecze-maja-trwac-60-minut.html, http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,mozliwe-sa-kolejne-zmiany-w-przepisach-gry-pilka-nozna,artykul,792733,1,279.html,

Zdjęcia: http://jastrzabpost.pl/newsy/francuzi-o-robercie-lewandowskim-i-krytyce-zlotej-pilki-2016_451312.html, https://futbol.as.com/futbol/2015/10/08/eurocopa/1444339120_644868.html

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polscy siatkarze wygrali z Estonią! Teraz czas na Słowenię

POLECAM PRZEPIS NA: 

SMOOTHIE Z KIWI I BANANÓW NA OŻYWCZE ŚNIADANIE – f7kulinarne