Ostatnio przygotowaliśmy dla was artykuł, tłumaczący, dlaczego zwykle chorujemy na wakacjach. Dziś druga część, ponieważ nasze organizmy to naprawde złożone maszyny : )) Część pierwszą, znajdziesz tu.

Ostatnio przygotowaliśmy dla was artykuł, tłumaczący, dlaczego zwykle chorujemy na wakacjach. Dziś druga część, ponieważ nasze organizmy to naprawde złożone maszyny : ))
Część pierwszą, znajdziesz tu.

 1. Stres, lub jego brak
  Zaskakujące? Warto się nad tym zastanowić. Przed wyjazdem mamy masę stresu. Musimy zebrać fundusze, dokończyć tematy w pracy, Często bierzemy nadgodziny. Nasze ciało jest całe spięte, pracuje pod presją. Czujesz się dobrze, ale organizm zużywa rezerwy energii. Gdy stres opada, wszystko wraca do normy, zaczynasz chorować.
  Jak unikać?
  Nauczy się relaksować na co dzień. Znajdź zajęcia, które sprawiają, że mniej się stresujesz.

 2. Zmiana klimatu
  W ciągu 3 godzin lotu możemy zupełnie zmienić strefę klimatyczną. Nasze ciało nie zawsze jest na to przygotowane. Jeśli jest nam za ciepło “ratujemy” się zimnymi drinkami oraz klimatyzajcą Co w gruncie rzeczy prowadzi do infekcji.
  Jak unikać?
  Zrezygnuj z klimatyzacji, a zimne napoje zastęp tymi w temperaturze pokojowej. Ubieraj się sprytnie.

 3. Zbyt dobra zabawa
  Czasem traktujemy wakacje jako rest dla mózgu. Sposób na totalne odstresowanie. Omijamy posiłki, pijemy dużo alkoholu, nie śpimy do rana. Być może bawimy się doskonale, ale nasze ciało będzie musiało to odchorować, a z urlopu wrócimy bardziej zmęczeni niż wypoczęci.
  Jak unikać?
  Baw się odpowiedzialnie, i pamiętaj, że wakacje są po, aby odpoczywać.


Ostatnie tygodnie wakacji? To może was zainteresować:

Jak jeść, żeby nie przytyć na wakacjach