Badanie wskazują, że spędzamy zdecydowanie za dużo czasu szperając w internecie. Czytamy, patrzymy, oglądamy, rozwiązujemy quizy i ankiety. Wyobrażasz sobie dzień, w którym będziesz używać telefonu tylko do DZWONIENIA? I to tylko w ważnych sprawach? Bez gier, zabaw i aplikacji? Odważysz się na taki eksperyment? Pomyśl, dlaczego tego potrzebujesz? Zastanów się, ile czasu poświęcasz na przeglądanie treści w internecie. W tym czasie niewiele się uczysz, nie rozwijasz swoich umiejętności ani nie stajesz się bardziej kreatywna. Po prostu patrzysz, przewijasz, patrzysz na coś innego. Twoje myśli błądzą chaotycznie, na niczym do końca nie skupiasz uwagi. Szperasz w telefonie podczas posiłków, prowadząc samochód, oglądając telewizję. Często, łatwiej jest Ci wyrazić emocje za pomocą zdjęć lub ikonek, niż rozmowy.


Badanie wskazują, że spędzamy zdecydowanie za dużo czasu szperając w internecie. Czytamy, patrzymy, oglądamy, rozwiązujemy quizy i ankiety. Wyobrażasz sobie dzień, w którym będziesz używać telefonu tylko do DZWONIENIA? I to tylko w ważnych sprawach? Bez gier, zabaw i aplikacji? Odważysz się na taki eksperyment?
Pomyśl, dlaczego tego potrzebujesz? Zastanów się, ile czasu poświęcasz na przeglądanie treści w internecie. W tym czasie niewiele się uczysz, nie rozwijasz swoich umiejętności ani nie stajesz się bardziej kreatywna. Po prostu patrzysz, przewijasz, patrzysz na coś innego. Twoje myśli błądzą chaotycznie, na niczym do końca nie skupiasz uwagi. Szperasz w telefonie podczas posiłków, prowadząc samochód, oglądając telewizję. Często, łatwiej jest Ci wyrazić emocje za pomocą zdjęć lub ikonek, niż rozmowy.

Co zyskasz, robiąc sobie detoks od telefonu?
Przede wszystkim czas. Cenny czas, który będziesz mogła wykorzystać na:
– spotkania ze znajomymi, w realnym świecie
– rozwijanie swoich hobby i zainteresowań
– kreatywne zajęcia takie jak malowanie, pisanie, gotowanie…
– czytanie książek
– sport, siłownię..
– efektywną pracę i zarabianie pieniędzy

Jak zacząć e-detoks?
Jeśli zdałaś sobie sprawę, ile czasu marnujesz łatwiej będzi ci podjąć decyzje o detoksie. Zacznij od wykasowania zbędnych aplikacji. Naprawdę, nie potrzebujesz quizów, dzięki którym dowiesz się jakim jesteś zwierzęciem lub księżniczka.
Zrezygnuj też z korzystania z telefonu przed snem, i zaraz po przebudzeniu. Postaraj się o zdrowszą poranną rutynę. Naucz się relaksować w inny sposób, przecież od tego jest sport, taniec, gotowanie…

Zobacz też:

Wszystko, za co kochamy jesień