Babymoon? Ten termin raczej nie brzmi znajomo, może nawet przypominać z nazwy Honeymoon, czyli podróż poślubną. Babymoon to najbardziej popularny trend wśród podróżniczek w ciąży. Wakacje, dla przyszłych rodziców, które pozwolą im się zrelaksować, i cieszyć ostatnimi chwilami we dwoje. Wakacje, które przygotowują do nowego rozdziału w życiu, i pozwalają spojrzeć na niego z innej perspektywy. Zazwyczaj odbywają się w spokojnych, luksusowych lokalach, dającym przyszłym rodzicom maksimum spokoju i czasu dla siebie.Babymoon? Ten termin raczej nie brzmi znajomo, może nawet przypominać z nazwy Honeymoon, czyli podróż poślubną. Babymoon to najbardziej popularny trend wśród podróżniczek w ciąży. Wakacje, dla przyszłych rodziców, które pozwolą im się zrelaksować, i cieszyć ostatnimi chwilami we dwoje. Wakacje, które przygotowują do nowego rozdziału w życiu, i pozwalają spojrzeć na niego z innej perspektywy. Zazwyczaj odbywają się w spokojnych, luksusowych lokalach, dającym przyszłym rodzicom maksimum spokoju i czasu dla siebie.

Kiedy najlepiej zaplanować Babymoon?
Wszytkoe zależy od tego, jak twój organizm będzie znosił ciążę. W wielu wypadkach doktor z pewnością odradzi dłuższe podróże. Ale jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo, a zarówno ty i dziecko czujecie się dobrze? Nie ma przeciwwskazań, żeby zorganizować sobie taką wycieczkę. Lekarze najczęściej zalecają trzeci trymestr, w tym okresie większość kobiet nie cierpi już na nudności, a nie ma też ryzyka przedwczesnego porodu. Pomiędzy 26 i 28 tygodniem ciąży, podróż będzie dla ciebie najbardziej przyjemna.Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo to podstawa. Wszystkie swoje plany konsultuj z lekarzem prowadzącym.

Gdzie najlepiej się wybrać?
Dziecko to ogromny wydatek, dlatego podróż warto zaplanować z głową. Przemyśl, jakie wakacje będą zgodne z waszym budżetem. Jeśli marzy ci się wycieczka na Bali, i jesteście w stanie pozwolić sobie na taki wydatek, nie ma nic prostszego niż wsiadać w samolot. Natomiast jeśli nie będzie was stać na takie wakacje poszukaj pięknych, relaksujących miejsc w Polsce, np na slowhop.pl
Pamiętaj też, że długie loty mogą być dla ciebie niewygodne. Szczególnie, jeśli boisz się latać.

Najlepsze zajęcie? Relaks.

Wbrew pozorom, dziewięć miesięcy ciąży, to czas aby odpocząć, wyciszyć się i przygotować na zmiany. To też czas, kiedy możesz liczyć na spokój i ciszę. Zaplanuj swój babymoon tak, aby dużo odpoczywać, spacerować, znaleźć czas na sztukę, muzykę  czy książki. I co najważniejsze, czas na bycie razem, we dwójkę.

Spakuj się sprytnie.
Jeśli wczesniej w twojej walizce były głownie shorty, treperki i bluzki na ramiączkach, teraz trochę to zmienisz. Polecamy wygodne, przewiewne sukienki. Dresy i spodnie do jogi. Pamiętaj też o dobrze wyprofilowanych płaskich butach.

Więcej porad na temat wakacyjnych podróży ? Zobacz koniecznie:
Jak spakować się na wakacje pod żaglami.