​Artur Szpilka spotkał się na lunchu z Martinem Lewandowskim, jednym z właścicieli KSW. Coraz głośniej i coraz więcej mówi się o tym, że „Szpila” zamieni niedługo ring na klatkę i spróbuje swoich sił w MMA.

​Artur Szpilka spotkał się na lunchu z Martinem Lewandowskim, jednym z właścicieli KSW. Coraz głośniej i coraz więcej mówi się o tym, że „Szpila” zamieni niedługo ring na klatkę i spróbuje swoich sił w MMA.

Niespełna dwa tygodnie temu Martin Lewandowski spytał fanów za pośrednictwem Twittera, z kim chcieliby zobaczyć Szpilkę w klatce. W poniedziałek postanowił jeszcze podgrzać atmosferę, publikując takie zdjęcie.

A pod zdjęciem napisał: Pozdrawiamy po wspólnym lunchu z @szpilka_artur wszystkich niedowiarków, sceptyków i hejterów.

– Tak, są przymiarki, by Szpilka walczył w KSW. Oczywiście, Artur chce jeszcze wykończyć tematy z boksem, ale przyszłościowo jest zainteresowany zmianą dyscypliny. Tak mi powiedział i możemy to otwarcie napisać. Artur chce, ja chcę, a życie pokaże, co z tego wyjdzie – wyjaśnił później Lewandowski w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Kariera pięściarska Szpilki znalazła się na zakręcie po porażce z Adamem Kownackim (przez techniczny nokaut w IV rundzie). Od polskiego pojedynku w Nowym Jorku minął już ponad miesiąc, ale Artur Szpilka nadal nie może pogodzić się z porażką. Nikt z jego zagorzałych fanów nie przyjmował do wiadomości, że pięściarz polegnie już w czwartej rundzie. Jest szansa, że na początku grudnia zmierzy się z Krzysztofem Zimnochem (22-1-1, 15 KO), z którym od lat ma na pieńku.

Przed pojedynkiem z Kownackim niemal codziennie umieszczał na swoich portalach społecznościowych wpisy, w których informował o przebiegu przygotowań. Teraz sytuacja uległa gruntownej zmianie. Szpilka odciął się od kibiców i skupia się przede wszystkim na odbudowaniu kariery. I co się okazuje? Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Artur Szpilka dołączy do KSW.

– Liczę, że Artur dołączy do KSW w 2018 roku. To zależy od jego wyników w boksie. Jeśli wygra dwie najbliższe walki, to pewnie przedłuży karierę. Jeśli przegra, to szybciej się zdecyduje na MMA – tłumaczy Lewandowski i podkreśla, że choć żadnego kontraktu ze Szpilką jeszcze nie podpisał, to jego wstępna oferta została zaakceptowana przez pięściarza z Wieliczki.

– Mam na tapecie dwa głośne nazwiska, z którymi mógłby walczyć, ale nie będę ich podawał. Po pierwsze dlatego, że za rok rzeczywistość może być inna, pojawią się nowi bohaterowie. Po drugie, nie chcę zabierać kibicom przyjemności z szukania Arturowi potencjalnych rywali – dodaje szef federacji KSW.

– Nie tylko o kasę chodzi, ale o kolejne wyzwania. Kiedy Artur zaczął w boksie, MMA nie istniało na takim poziomie. Teraz mamy inną rzeczywistość – stwierdził.

Źródło: http://www.sport.pl/inne/7,102005,22259178,z-boksu-do-mma-artur-szpilka-coraz-blizej-ksw.html, http://sport.interia.pl/boks/news-artur-szpilka-spotkal-sie-z-jednym-z-wlascicieli-ksw,nId,2431313, http://www.przegladsportowy.pl/boks,artur-szpilka-odcial-sie-od-kibicow-po-porazce-z-adamem-kownackim,artykul,807799,1,290.html
Zdjęcia: twitter, www.krakow.naszemiasto.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

29. Letnia Uniwersjada rozpoczęta i od razu dwa medale Polek w szpadzie!

POLECAM PRZEPIS NA:

Herbata orzeźwiająca z ogórkiem i limonką – f7kulinarne