Luis Sosa Sierra – jeden z pięciu kubańskich siatkarzy skazanych we wrześniu ubiegłego roku w Finlandii za gwałt – został uniewinniony przez sąd apelacyjny w Helsinkach. Jego kolegom natomiast skrócono kary.

Luis Sosa Sierra – jeden z pięciu kubańskich siatkarzy skazanych we wrześniu ubiegłego roku w Finlandii za gwałt – został uniewinniony przez sąd apelacyjny w Helsinkach. Jego kolegom natomiast skrócono kary.

Zdarzenie miało miejsce na początku lipca 2016 roku w Tampere. Kubańscy siatkarze przebywali tam w związku z turniejem Ligi Światowej i postanowili umilić sobie czas.

Podczas procesu za zamkniętymi drzwiami poszkodowana zeznała, że mężczyzn poznała na dyskotece w hotelowym klubie. Później z jednym z nich poszła do hotelowego pokoju, a konkretnie pokoju Osmany’ego Uriarte Mestre, gdzie doszło do stosunku płciowego za obopólną zgodą.

I nie byłoby żadnej głośnej sprawy, gdyby nie fakt, że Osmany zawołał pozostałych kolegów. Skazani przetrzymywali kobietę w pokoju, nie pozwalając jej wyjść z pokoju przez dwie i pół godziny. Niektóre fragmenty ich zabawy nagrywali telefonami komórkowymi, robili jej i sobie zdjęcia.

Kara Uriarte Mestre została skrócona do czterech lat, Ricardo Calvo Manzano ma w więzieniu spędzić trzy i pół roku, 28-letni kapitan zespołu Rolando Cepeda Abreu dwa i pół roku, a Abrahan Alfonso Gavilan 15 miesięcy.

Prokurator nie postawił żadnych zarzutów Darielowi Albo Miranda, a Luis Sosa Sierra został po roku uniewinniony i zwolniony z aresztu. 22-letni kubański siatkarz otrzyma od skandynawskiego kraju 200 tysięcy euro zadośćuczynienia za roczną odsiadkę w więzieniu. Zawodnik został oczyszczony z zarzutu gwałtu, za który czterech jego kolegów wciąż odsiaduje wyroki.

Siatkarz spędził za kratami sporo czasu, stracił kontrakt z argentyńskim klubem i nie pojechał na igrzyska olimpijskie. Jego prawnik domagał się 381 tysięcy euro odszkodowania, ale strony zawarły porozumienie i 22-latek otrzyma niemal 200 tysięcy euro (ok. 237 tysięcy dolarów) zadośćuczynienia za 362 dni odsiadki w Finlandii.

Źródło: sport.onet.pl, PAP
Zdjęcia: www.worldleague.2016.fivb.com, www.bbc.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska w świetnych humorach na Oktoberfeście. Buziaki dla kibiców!

SAŁATKA KALIFORNIJSKA – f7kulinarne